Moravské divadlo

www.moravskedivadlo.cz

Největší a nejstarší olomoucké divadlo nezahálí. Nenabízí sice přímo záznamy her ze svého repertoáru, ale na jeho YouTube kanále najdete různá koncertní vystoupení, vtipné scénky nebo písně – jako např. virální kousek Nezoufej, který má přes sto dvaceti tisíc zhlédnutí. Nová videa se na YouTube objevují nepravidelně, takže doporučujeme odběr kanálu a nic vám neunikne.


Divadlo Tramtarie

divadlotramtarie.cz

Pokud vám chybí olomoucká divadelní představení, není nic jednoduššího než si vybrat ze záznamů více než deseti inscenací Divadla Tramtarie. Na webu divadla je každé ke zhlédnutí za sympatických dvě stě korun, nebo si můžete připlatit a podpořit tak divadlo ještě víc. Na youtubovém kanále divadla navíc najdete další volně přístupné autorské pořady z produkce divadla.


Divadlo na cucky

www.divadlonacucky.cz

Studenty oblíbená nezávislá profesionální scéna nelenila a připravila pro diváky novou hru přímo pro online režim. Inscenace Psi malých ras si odbude další reprízu 16. března a vstupenka do online hlediště vás vyjde na 150 korun. O tom, že zmíněný kus stojí za to, svědčí i pozitivní recenze. Mimo to můžete na facebookovém profilu divadla zhlédnout různé debaty nebo diskuze v rámci jejich nového mentoringového programu pro mladé kreativní Olomoučany.


Divadlo Nabalkoně

nabalkoneolomouc.cz

Telezprávy aneb Neseriózní zpravodajství for fun – tak se originálně s pandemií vyrovnávají členové studentského divadelního spolku Nabalkoně. Už jste zahlceni vážnými až depresivními zprávami všude kolem vás? Neseriózní zpravodajství Telezprávy je to pravé pro odreagování se od krušné reality. Všechny díly najdete na Facebooku divadla, další netradiční pořady pak nabízí i jejich YouTube kanál.


Neukočírovatelná laktace

www.facebook.com/laktace

Divadelní spolek s nevšedním názvem Neukočírovatelná laktace si pro všechny fanoušky studentského divadla připravil záznam derniéry autorské hry s neméně originálním titulem – Latrína magika. Odkaz na inscenaci, která vás zároveň alespoň na chvíli vrátí do Divadelního sálu v Konviktu, najdete přes Facebook spolku.


Divadlo na Šantovce

www.divadlonasantovce.cz

Pokud máte rádi formát talk show se zajímavými hosty, neměli byste minout webovky a YouTube kanál Divadla na Šantovce.


Dramox

www.dramox.cz

Žhavá novinka Dramox, za níž stojí naši absolventi, se nevyhnula ani Olomouci. V rámci „divadelního Netflixu“ se vám za měsíční předplatné 299 korun otevřou desítky českých, slovenských, ale i německých divadel, nabízejících téměř stovkou záznamů inscenací napříč všemi žánry. Z těch olomouckých můžete „zajít“ do Divadla Tramtarie nebo do Moravského divadla s jeho starým dobrým Hamletem.