Velvyslanectví ČR v Helsinkách - praktická stáž

Ilustrační foto: baptiste valthuer, pexels.com
Středa 21. září 2022, 11:45 – Text: -ap-

Nenechte si ujít nabídku praktické stáže na Velvyslanectví České republiky v Helsinkách.

Délka trvání stáže: 16.1.2023 – 30.6.2023

Náplň stáže
• provádění systematických rešerší a zpracování souhrnů v politické a ekonomické oblasti
• analýza politického a ekonomického zpravodajství, operativních i strategických dokumentů
• účast na jednáních, konferencích, seminářích a dalších akcích, vč. samostatného pořizování zápisů z těchto akcí
• podíl na přípravě a realizaci aktivit ekonomické diplomacie, podpora českého exportu
• a další.

Požadavky na uchazeče
• nezbytná znalost angličtiny alespoň na úrovni C1
• znalost finštiny vítána (není podmínkou)
• student české příslušnosti studující v prezenční formě vysokoškolského studia či absolvent vysoké školy (nejpozději do jednoho roku po ukončení studia
• trestná bezúhonnost
• schopnost samostatného, včasného, přesného, systematického a kreativního plnění zadaných úkolů
• analytické schopnosti
• základní orientace v zahraniční politice s důrazem na region severní Evropy, EU, bezpečnost a ekonomické aspekty
• časová flexibilita
• dobrá znalost práce s kancelářskými aplikacemi (Microsoft).

Časová dotace stáže: cca 40 hodin týdně dle dohody před zahájením stáže

Financování: příspěvek programu Erasmus+ ve výši 750 EUR/měsíc

V případě zájmu o stáž prosím zašlete strukturovaný životopis a motivační dopis v anglickém jazyce (max. jedna normostrana) na e-mail adresu marie.rakova@upol.cz, a to nejpozději do 27.9.2022.

Jako předmět e-mailu prosím uveďte Praktická stáž na Velvyslanectví ČR v Helsinkách.

Další důležité informace týkající se praktické stáže naleznete zde.