Vedoucí Společné laboratoře optiky

Čtvrtek 6. květen 2021, 9:00

Děkan Přírodovědecké fakulty vypisuje výběrové řízení na obsazení místa Vedoucí Společné laboratoře optiky.

Pracoviště: Společná laboratoř SLO
Úvazek: 1,0
Místo výkonu práce: 17. listopadu 50a, Olomouc
Termín nástupu: 01.01.2022

Popis pracoviště

Pracovní náplň

• Ve spolupráci s garanty studijních programů zajišťovat podmínky pro kvalitní výuku; podněcovat možné uchazeče a jejich zájem o studijní programy.
  • Vytvářet podmínky pro kvalitní vědecký výzkum, motivovat zaměstnance k publikování a uplatňování výsledků výzkumu.
  • Efektivně organizovat práci podřízených zaměstnanců, kontrolovat a hodnotit jejich pracovní výsledky a v návaznosti na to nastavovat jejich odměňování; vytvářet příznivé pracovní podmínky; vhodně formovat a doplňovat pracovní tým; dbát o zvyšování kvalifikace a pracovní růst podřízených zaměstnanců.
  • Zajišťovat administrativní a ekonomické fungování katedry (vedoucí katedry nese odpovědnost jako příkazce operace střediska), činit opatření k odstranění případných nedostatků.
  • Účelně a efektivně hospodařit s finančními prostředky katedry, spravedlivě je rozdělovat; získávat další, např. grantové, prostředky pro pracoviště.
  • Zajišťovat bezpečnost a ochranu zdraví při práci zaměstnanců, studentů i případných dalších osob na pracovišti.
  • Dodržovat a dbát o dodržování etického kodexu zaměstnanců UP.

Kvalifikační požadavky

• Minimálně 5 letá činnost v oboru
  • Publikační a vědecká činnost v oboru
  • Grantová činnost v oboru
  • Manažerské schopnosti, zkušenosti s vedením týmu
  • Schopnost komunikovat v anglickém jazyce

Co nabízíme

• Stabilní zázemí a přátelské pracovní prostředí
  • Špičkové vybavení pro výuku i výzkum
  • Příspěvek na stravování a další benefity
  • Možnost vzdělávání a kariérního růstu

Dokumenty k výběrovému řízení

Strukturovaný profesní životopis v českém jazyce

Sken dokladu o dosaženém vzdělání

Seznam publikační činnosti

Strukturovaný písemný dokument o rozsahu max. 3 stran formátu A4 obsahující: stručnou SWOT analýzu pracoviště (pro externí uchazeče je možnost vyžádání základních informací o pracovišti na e-mailu dagmar.petrzelova@upol.cz); koncepci pracoviště v dlouhodobém a krátkodobém horizontu (měla by zahrnovat hlavní očekávané finanční zdroje a výdaje, personální politiku a hlavní pedagogické a vědecké aktivity)

Požadované dokumenty v elektronické formě uchazeč vkládá do přihlašovacího formuláře

Petrželová Dagmar, Mgr., dagmar.petrzelova@upol.cz, +420585634003

Chci odpovědět na nabídku

Uzávěrka přihlášek do výběrového řízení je 07.06.2021.

Poznámka

Pohovory se uskuteční prezenční formou za dodržení všech nařízení a hygienických pravidel. Předpokládaný termín jejich konání je 10.6.2021 nebo 11.6.2021.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo pracovní místo ve výjimečném případě bez udání důvodu neobsadit nebo zrušit výběrové řízení.