Rektor UP ocenil práce a sportovní výkony studentů

Úterý 21. leden 2020, 12:01

Odborná hodnotitelská komise složená ze zástupců fakult Univerzity Palackého v Olomouci rozhodla o výsledcích cen rektora UP. Rektor v soutěži o nejlepší vědeckou nebo uměleckou práci bakalářských a magisterských studijních programů a o nejlepšího sportovce z řad studentů pro rok 2019 ocenil 26 studentek a studentů.

Studentská část soutěže o ceny rektora byla vyhlášena 15. listopadu 2019. Přihlášky přijímal organizátorský tým do 12. prosince 2019. Autorům vítězných prací a nejlepším sportovcům osobně poblahopřeje rektor Jaroslav Miller na slavnostním vyhlášení během Akademického týdne UP v pondělí 17. února 2020 od 10:30. Oceněné studenty rovněž potěší finanční odměna.

V 19 oceněných pracích byli nejvíce zastoupeni posluchači filozofické a pedagogické fakulty. Celkem 7 cen obdrží studenti za své sportovní výkony. Během ceremoniálu bude uděleno také čestné uznání 40 akademikům – autorům či autorek 37 nejlepších vědeckých knih. Nejsilnější zastoupení měly tituly z humanitních a společenských věd.