Studenti, hlaste se do literární soutěže!

Rektor UP Jaroslav Miller na slavnostním vyhlášení soutěže. Foto: Žurnál UP/archiv
čtvrtek 21. prosinec 2017, 9:42 – Text: Tomáš Krejčiřík

Píšete rádi? Nehnete se bez bločku plného poznámek a spisovatelských nápadů? Zatím jste se ale neodhodlali dát svůj text někomu k posouzení? Pak je ten správný čas zkusit štěstí v soutěži pro spisovatele!

Rektor UP Jaroslav Miller vyhlásil 24. ročník literární soutěže pro studenty a studentky olomoucké univerzity. Vaše texty čekáme do 30. března 2018 na adrese:

Oddělení komunikace UP
Mgr. Tomáš Krejčiřík
Biskupské náměstí 1
771 11  Olomouc

Obálku označte heslem Literární soutěž UP.

Podmínky soutěže:

Pošlete na adresu uvedenou výše nejpozději do 30. března 2018 autorský text o daném rozsahu, účastnit se lze v těchto dvou kategoriích:

  • poezie (minimálně 3 básně);
  • povídka (text do 10 normostran).

Každý text (povídku/básně) zašlete ve třech kopiích, na nichž budou uvedeny tyto údaje autora/autorky: jméno a příjmení, datum narození, e-mail, telefonní číslo, fakulta, ročník a studovaný obor soutěžícího (pro splnění podmínek soutěže musí být uvedeny všechny tyto uvedené údaje). Normostranou se míní strana textu o minimálně 30 řádcích a 1800 znacích. Účastnit se mohou všichni studenti prezenčního bakalářského a magisterského studia ze všech fakult UP. Texty mohou být v češtině i slovenštině.

Autoři nejlepších prací získají finanční odměnu. O výsledcích soutěže rozhodne odborná komise, ve které zasednou dvojnásobný držitel ceny Magnesia Litera Radek Malý, spisovatel a autor detektivek Případ pro exorcistu či Modré stíny Michal Sýkora a literární expertka a členka Literárněvědné společnosti Jana Vrajová. Nejlepší autoři v soutěži budou oceněni v květnu 2018 na slavnostním předání cen.

Literární soutěž pro studenty Univerzity Palackého je tradiční klání, které každoročně vyhlašuje rektor univerzity. Zaslané texty hodnotí odborná porota složená z literárních odborníků.