Praktická stáž ve Vídni - Stálá mise České republiky

Ilustrační foto: fauxels, pexels.com
Pondělí 26. září 2022, 8:35 – Text: -ap-

Sdílíme s Vámi nabídku praktické stáže na Stálé misi České republiky při OSN, OBSE a ostatních mezinárodních organizacích ve Vídni / úsek OBSE.

Délka trvání stáže: 1.2.2023 – 28.7.2023

Náplň stáže

• účast na jednáních, konferencích, seminářích a dalších akcích v rámci všech dimenzí OBSE (politicko-vojenská, ekonomicko-environmentální, lidskoprávní) a dalších agend OBSE (rozpočet, finance, lidské zdroje aj.) a samostatné pořizování zápisů z těchto akcí
  • analýza dokumentů OBSE a zpracování jejich shrnutí
  • příprava podkladů pro potřeby Stálé mise a jednání delegátů
  • zpracování návrhů zpravodajství a podkladů pro ústředí MZV

Požadavky na uchazeče

• znalost angličtiny alespoň na úrovni C1
  • česká státní příslušnost
  • student prezenční formy a preferenčně magisterského stupně vysokoškolského studia
  • schopnost samostatného, včasného, přesného, systematického a kreativního plnění zadaných úkolů
  • základní orientace v zahraniční politice s důrazem na region OBSE, bezpečnostní politiku, lidskoprávní problematiku a další témata projednávaná v rámci OBSE
  • časová flexibilita
  • dobrá znalost práce s kancelářskými aplikacemi (Microsoft) a schopnost provádění kvalitních hloubkových rešerší na internetu

V případě zájmu o stáž zašlete strukturovaný životopis a motivační dopis v anglickém jazyce (max. jedna normostrana) na e-mail adresu marie.rakova@upol.cz, a to nejpozději do 6.10.2022.

Jako předmět e-mailu prosím uveďte Praktická stáž na Stálé misi ČR.

Vybraný uchazeč má nárok na finanční příspěvek programu Erasmus+ ve výši 750 EUR/měsíc.

Další informace naleznete zde.