Letošní Noc venku zve na O.Li.V.Y., Terne Čhave i armádní guláš

Čtvrtek 8. listopad 2018, 13:10 – Text: OK

Olomouc (7. listopadu 2018) – Univerzita Palackého v Olomouci se i letos připojí k celorepublikové iniciativě Noc venku, jejímž cílem je veřejnosti představit netradiční formou problematiku bezdomovectví i pomáhající organizace zaměřené na tuto cílovou skupinu. Ve středu 14. listopadu od 17:30 organizátoři připravili pro malé i velké návštěvníky koncerty, improvizační show, besedu s odborníky, filmovou projekci i výstavu. Odvážní jedinci navíc mohou strávit listopadovou noc pod širým nebem a přiblížit si tím, jaké je to být bez domova. Vůbec poprvé se olomoucká Noc venku uskuteční na nádvoří Knihovny UP (Zbrojnice).

Benefiční akce Noc venku Olomouc, pořádaná ve spolupráci s Charitou Olomouc a Armádou České republiky už po šesté, nabídne také doprovodný program pro celou rodinu. „Letos se mohou návštěvníci nově těšit na vernisáž výstavy fotografií studentů a zaměstnanců univerzity, kterou zaštítili fotografové Jindřich Štreit či Svatopluk Klesnil. Ve vyhřívaných stanech Armády ČR, kde chystáme výtvarné dílny pro děti a workshopy, nebude chybět ani polní kuchyně a výborný vojenský guláš či teplé nápoje zdarma,“ dodává Ondřej Martínek z Oddělení komunikace Univerzity Palackého. O zahájení Noci venku Olomouc se postará rektor univerzity Jaroslav Miller.

Vstupné na akci je symbolických 50 korun nebo trvanlivé potraviny minimálně v této hodnotě. Vybrané prostředky a potraviny využije Charita Olomouc v sociálních službách pro lidi bez domova. Na místě nebude chybět ani obchůdek Dobrodruhá s originálními věcmi z druhé ruky a z chráněných dílen nebo firem, které svými výrobky podporují dobrou věc. „O hudební program se postará písničkářka Lucie Redlová nebo divoký gypsy band Terne Čhave. Tradičně dojde i na vystoupení improvizační skupiny O.Li.V.Y. a slam poetry,“ vyjmenovává z programu Ondřej Martínek. Olomouckou Noc venku zakončí po dvaadvacáté hodině projekce tematického filmu. „Všem spáčům doporučujeme, aby si s sebou vzali dostatečně teplé oblečení, karimatku a spacák. Všichni, kteří vydrží až do rána, obdrží nejen certifikát o absolvování Noci venku Olomouc, ale také dárkovou tašku od Univerzity Palackého,“ zve Martínek.

Akci pořádá Univerzita Palackého v Olomouci ve spolupráci s Charitou Olomouc a za podpory Armády ČR, Filozofické fakulty UP a sociální firmy SocioFactor. Více na www.facebook.com/nocvenkuolomouc, událost zde.

Kontaktní osoba:
Ondřej Martínek | koordinátor Noci venku Olomouc 2018