Fakulta tělesné kultury punčem podpoří děti s postižením, přidejte se i vy

Z loňského punčování s FTK a Centrem APA. Foto: Martin Višňa
pátek 24. listopad 2017, 14:00 – Text: Martin Višňa

Fakulta tělesné kultury ovládne v pondělí 27. listopadu stánek organizace Dobré místo pro život na olomouckých vánočních trzích. Členové Centra APA a další zaměstnanci fakulty, mimo jiné i děkan Zbyněk Svozil, budou prodávat punč ve prospěch Střediska rané péče Olomouc, které pomáhá rodinám s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením.

U várnic s horkým nápojem by se mělo vedle zaměstnanců, studentů a příznivců aplikovaných pohybových aktivit prostřídat celé vedení fakulty a také třeba předsedkyně akademického senátu Soňa Formánková. Jako tradičně nebudou chybět ani muzikanti, kteří podpoří předvánoční náladu.

A to není všechno. „Letošní punčování jsme pojali ještě velkoryseji, nechceme totiž jen hodně prodat. Už na dopoledne máme připravený doprovodný program pro seniory, odpoledne pak hry pro děti a punče pro maminky a tatínky,“ pozval vedoucí Centra APA Ondřej Ješina.

Stánek, umístěný u Krajinské lékárny na rohu Horního náměstí a Ostružnické ulice, se otevírá v 10 hodin. Členové vedení fakulty začínají obsluhovat po 16. hodině.

Fakulta tělesné kultury patří již několik let na stánku Dobrého místa pro život k nejúspěšnějším prodejcům. Vloni utržila za punč přes 81 tisíc korun.