Aktualizováno: Roušky se vracejí. V budovách UP je budeme nosit i během výuky

Čtvrtek 17. září 2020, 14:22

Povinnost nošení roušek v některých vnitřních prostorách budov UP, která platí od 10. 9., se od pátku 18. 9. rozšiřuje také na období výuky. Jak dnes vedení UP potvrdilo MŠMT, nově budou muset nosit roušku či jinou ochranu dýchacích cest i studenti a vyučující během přednášek a seminářů v učebnách a posluchárnách. Prosíme vás v tomto směru o respektování těchto pravidel i s ohledem na vaše kolegy a spolužáky. Tato povinnost se týká nejen klasické univerzitní výuky, ale také Univerzity třetího věku.

Zároveň prosíme všechny o zodpovědnost v oblasti používání dezinfekce, větrání kanceláří, učeben atp. O případných dalších zpřísněních či omezeních režimu na UP vás budeme obratem informovat. Aktuální pokyny a informace v tomto článku.

Nadále také platí, že jednotlivé fakulty mohou na základě svých specifik vydávat svá vlastní opatření nad rámec doporučení vedení UP. Proto sledujte i webové stránky vašich domovských fakult.