University Shields zahajují novou sezonu, pojďte je podpořit

Foto: Starline photography
Pátek 5. říjen 2018, 8:00 – Text: Martin Višňa

Hráči hokejového klubu Univerzity Palackého University Shields Olomouc rozrazí v neděli 7. října mantinely a na domácím ledě uničovského zimního stadionu odstartují svou druhou sezonu v Evropské univerzitní hokejové lize. Soupeřem v prvním utkání bude ligový nováček VŠTE Black Dogs Budweis.

Úvodní hvizd nové sezony pro Shields zazní v 17 hodin. „Přijďte se podívat, jak vypadá evropský univerzitní hokej, a podpořte naše chlapce k úspěšnému vstupu do nového ročníku. Vstupné je dobrovolné a do Uničova se dá z Olomouce za třicet minut dostat vlakem i autobusem, studenti navíc mohou využít slevu na ISIC. Těšíme se na vás,“ láká diváky na tribuny Mojmír Fryčák.

Shields do nové sezony vstupují s několika novými tvářemi v kádru. Ty vzešly ze zářijových kempů, o které byl vskutku velký zájem. O svých fyzických i psychických kvalitách se trenéra a realizační tým pokusilo přesvědčit 45 hokejistů. „Vybrat hráče bylo těžké, protože někteří se nemusí projevit hned a naopak ti, co se projeví na začátku, mohou v průběhu zklamat. Doufám, že se nám podařilo udělat správný výběr a bude to fungovat. Oproti loňskému týmu proběhly nějaké změny na všech postech, ale spíš bych hovořil o doplnění a rozšíření týmu, protože loni jsme se potýkali s nedostatkem aktivních hráčů,“ uvedl hlavní trenér Radim Zbránek.

„Myslím, že možnost věnovat se dál hokeji, byla důvodem, proč si řada nováčků vybrala ke studiu právě olomouckou univerzitu,“ dodal trenér s tím, že je to skvělá příležitost. Ti nejlepší hráči se totiž mohou dostat i do výběru ligy a s ním si zahrát proti výběrům Ruska, USA, Kanady či Švédska.

Minimálním cílem Shields pro letošní sezonu je dosažení play-off. Vyřazovací boje chtějí mít pojištěné již v základní části ligy. Podle trenéra to není nemožné, ale také to nebude úplně jednoduché. K dobru budou nejen zkušenosti hráčů z premiérové sezony, ale od prvního zápasu jistě i podpora fanoušků.

Novinky ohledně University Shields Olomouc můžete sledovat na www.hokej.upol.cz. Mimo jiné tam najdete videoohlédnutí za proběhlými try out kempy – zhlédnout ho můžete zde