Jak na daně, radí unikátní online kurz vytvořený ve spolupráci s právnickou fakultou

Úterý 20. březen 2018, 9:22 – Text: OK

Olomouc (20. března 2018) Spolek Nugis Finem, nezisková organizace zaměřující se na inovace ve vzdělávání, spustil na své platformě Nostis další online kurz, tentokrát zaměřený na daňové právo. Kurzem zájemce provedou odborníci z Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci (PF UP) v čele s děkankou Zdenkou Papouškovou. Unikátnost kurz je také v tom, že je doslova pro každého a zdarma.

Daňové právo je již v pořadí šestý kurz z dílny Nugis Finem. „Tento kurz je nyní vysoce aktuální, řeší daně z pohledu běžného člověka. Vedle teoretického základu je tam spousta praktických rad. Účastník kurzu nemusí nic umět, daně vezmeme od základu. Ukážeme, jak daňové přiznání krok za krokem vyplnit, kam a do kdy ho podat a jak se nedostat do křížku s exekutorem. Podíváme se i na daně spojené s nemovitostmi. Absolvováním kurzu ušetříme každému nemalé peníze za daňového poradce,“ je přesvědčený John A. Gealfow z Nugis Finem.

Kurz zaujme nejen obsahem. Lákadlem jsou i jména lektorů – Zdenka Papoušková, děkanka PF UP, Kristýna Řezníčková a Tomáš Martinák. Všichni jmenovaní jsou vyučujícími finančního práva na olomoucké fakultě a tímto právním oborem se zabývají nejen po stránce teoretické, ale i praktické. „Aktivity studentů si velmi cením a děkuji jim za ni. Online kurzy mají velkou výhodu, že se odborné informace snadno a rychle dostanou k široké veřejnosti. Je to ideální cesta, jak rozšiřovat právní povědomí. I nás, vyučující, tato práce obohacuje. Rozšiřujeme si tím obzory, učíme se komunikovat s veřejností prostřednictvím média,“ řekla děkanka.

Zájemce, který se chce vzdělávat v oblasti daní, může začít kdykoliv studovat na stránkách www.nostis.org. Autoři kurz rozdělili do pěti částí, celkem jej tvoří 44 lekcí. „Pokud účastníci kurzu uspějí alespoň na sedmdesát procent, získají certifikát zastřešený univerzitou,“ dodává John A. Gealfow. V zahraničí jsou takové certifikáty velmi cenné a jsou běžnou součástí životopisů.

Spolek Nugis Finem úzce spolupracuje s PF UP a na jeho fungování se v hojné míře podílejí právě její studenti. Spolek má dva hlavní pilíře své činnosti – jeden zaměřený na vzdělávání studentů právnických oborů vysokých škol, druhý orientovaný na vzdělávání široké veřejnosti.

Na platformě Nostis lze nyní vedle „daní“ bezplatně absolvovat kurzy: Rodinné právo, Základní práva, Byznys a právo, Vlastnická a sousedská práva anebo Římské právo.

Kontaktní osoby:
Eva Hrudníková | Oddělení komunikace a vnějších vztahů PF UP