Knihovna UP ve Zbrojnici v pondělí otevírá

Pro knížky už od pondělí zase do Zbrojnice!
Foto: Vojtěch Duda
friday 22. may 2020, 11:00 – Text: Ivana Pustějovská

V pondělí 25. května Knihovna UP ve Zbrojnici po nucené pauze zase přivítá návštěvníky. Od začátku příštího týdne si bude možné opět půjčovat knihy a studovat v sálech s volným výběrem knih, využívat počítače a kopírky. Uzavřené zatím zůstanou klubovny Nebelvír, Zmijozel a část studovny časopisecké, ve kterých není možná každodenní dezinfekce sedacího nábytku a odpočivného pódia. Kvůli hygienickým opatřením nebude ještě fungovat ani noční studovna.

Knihovna UP tak co nejdříve reaguje na rozvolňování pravidel, která byla přijata v rámci nouzového stavu, a ve Zbrojnici se vrací do téměř běžného režimu. „Musíme ale dodržet podmínky Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k 25. květnu 2020. U vstupu do Zbrojnice a na několika dalších místech sálů proto bude k dispozici dezinfekce pro návštěvníky. Zároveň během pátku a víkendu připravíme knihovnu tak, aby bylo možné udržovat doporučené dvoumetrové rozestupy. Prioritou pro nás je bezpečí příchozích i našich zaměstnanců,“ řekla ředitelka Knihovny UP Helena Sedláčková.

Jak dodala, studenti budou mít rozšířené možnosti výpůjčky i vracení knih – stále si je budou moci e-mailem rezervovat a vyzvednout, nebo sami vybrat ve volném výběru a půjčit či vrátit u výpůjčního pultu i do biblioboxu. Zbrojnice bude pokračovat v půjčování knih z nadále uzavřených fakultních knihoven.

Co musíte vědět, pokud se chystáte po 25. květnu do knihovny ve Zbrojnici:

Otevřeno bude pondělí až pátek od 8 do 17 hodin.

Knihovníci musí mít roušky či štíty.

Návštěvníci musí mít také roušky či štíty.

V knihovně nebude možné jíst.

Ve zvýšené míře budou dezinfikovány stoly, stolky, madla, kliky, klávesnice počítačů, tlačítka tiskáren/kopírek apod.

Na WC budou k dispozici antibakteriální mýdla a dezinfekce.

Knihovna připraví pro své návštěvníky přehlednou grafiku o všech aktuálních pravidlech.

Back