Studenti UP mohou po domluvě s pedagogem na konzultace, zkoušky a praxe. Klasická výuka se nadále nekoná

Pátek 24. duben 2020, 9:50

V návaznosti na uvolňování opatření ze strany Vlády ČR ze dne 23. dubna mohou od pondělí 27. 4. studenti všech ročníků docházet na univerzitu po nutné předchozí domluvě s pedagogem a na základě jeho pokynu, a to za účelem individuálních konzultací, praxí a prací v laboratořích, účasti na zkouškách, státnících a obhajobách. Navštívit mohou také knihovnu na Zbrojnici, a sice pouze za účelem výpůjčky knih po předchozí rezervaci. Tyto možnosti se dosud vztahovaly jen na studenty absolventských ročníků Bc., Mgr. a Ph.D. studia.

Každá z těchto aktivit je nicméně omezena na přítomnost maximálně pěti osob současně a dodržování platných pravidel (dvoumetrové rozestupy, zakrytí dýchacích cest pomocí roušky atp.). Pokud nebude možné tento počet a náležitosti dodržet, musejí všechny výukové aktivity (hromadná výuka, zkoušky, zápočty aj.) i nadále až do odvolání probíhat pouze distančně a online formou, tzn. v dosavadní podobě.

O případném zpřístupnění svých prostor si rozhodnou samy fakulty, případně katedry, a v případě zkoušek, práce v laboratořích aj. je nezbytný pokyn ze strany konkrétního pracoviště.