Pátý ročník Noci venku přiblíží problematiku bezdomovectví a nabídne bohatý program pro celou rodinu

Středa 22. listopad 2017, 10:49 – Text: OK

Olomouc (22. listopadu 2017) – Univerzita Palackého v Olomouci se i letos připojí k celorepublikové iniciativě Noc venku, jejímž cílem je veřejnosti představit netradiční formou problematiku bezdomovectví. Ve čtvrtek 23. listopadu se mohou Olomoučané těšit na koncerty, divadelní představení nebo filmovou projekci v areálu Korunní pevnůstky a v Pevnosti poznání. Odvážní jedinci navíc mohou strávit listopadovou noc pod širým nebem a poznat tak, jaké je to být bez domova.

Benefiční akce Noc venku, pořádaná ve spolupráci s Charitou Olomouc a Armádou České republiky už popáté, nabídne také doprovodný program pro celou rodinu. V letošním roce organizační otěže převzala Univerzita Palackého a díky tomu rozšiřujeme program večera a noci o doprovodné aktivity. Výtvarné dílny a hlavolamy nabídne Pevnost poznání, workshopy studentský spolek Cech studentů historie a díky organizaci Erasmus Student Network, která sdružuje zahraniční studenty univerzity, dojde i na diskuze o bezdomovectví za hranicemi naší země,“ dodává Ondřej Martínek z Oddělení komunikace Univerzity Palackého. O zahájení Noci venku se postará rektor univerzity Jaroslav Miler.

Vstupné na akci je symbolických padesát korun nebo balíček trvanlivých potravin minimálně v této hodnotě. Vybrané prostředky a potraviny využije Charita Olomouc při své činnosti. O program se od půl šesté večer postarají kapely Dream Out Loud, Tomáš J. Holý nebo pražští Noisy Pot. Dojde i na vystoupení improvizační skupiny O.LI.V.Y. nebo slam poetry,“ vypočítává z programu Martínek. Jedna část Noci venku proběhne v Laudonově sále v Pevnosti poznání, druhá pak v armádních stanech před budovou. Zde najdou návštěvníci i armádní polní kuchyni, která nabídne všem guláš a teplé nápoje zdarma. Noc venku zakončí kolem půlnoci projekce snímku na dobrou noc Spi sladce z produkce České televize a přespání pod širým nebem. „Všem spáčům doporučujeme, aby si s sebou vzali dostatečně teplé oblečení, karimatku a spacák. Všichni, kteří vydrží až do rána, obdrží nejen certifikát o absolvování Noci venku, ale také dárkovou taštičku od Univerzity Palackého,“ zve Martínek.

Akci pořádá Univerzita Palackého v Olomouci ve spolupráci s Charitou Olomouc, Pevností poznání, Armádou ČR a Filozofickou fakultou UP za podpory statutárního města Olomouc. Více na www.facebook.com/nocvenkuolomouc.

Kontaktní osoba:
Ondřej Martínek | koordinátor Noci venku 2017