DZS - vysokoškolské vzdělávání, leden 2023

Ilustrační foto, anna shvets 12662865, pexels.com
Pondělí 9. leden 2023, 15:05 – Text: -ap-

Mezinárodní konference k digitalizaci vysokoškolského vzdělávání proběhne v Praze na začátku března

Společně s asociací ACA (Academic Cooperation Association) připravujeme dvoudenní konferenci s názvem Digitalisation in International Higher Education: Forward Looking Perspectives, která proběhne v Praze 1.–2. března. Akce umožní akademikům, tvůrcům politik a odborníkům na internacionalizaci ve vzdělávání z Česka i ze zahraničí sdílet své zkušenosti a osvědčené postupy z oblasti digitalizace mezinárodního vysokého školství. Sledujte prosím stránky ACA, kde brzy zveřejníme program konference včetně odkazu k registraci.

Stipendia pro vysokoškolské studenty a pedagogy

Využijte příležitosti vyjet na stipendijní pobyty, které studentům a pedagogům hned na začátku nového roku nabízí Akademická informační agentura. Přehledy jednotlivých stipendijních nabídek naleznete ve vyhledávači stipendií AIA a v souhrnném katalogu na stránkách AIA. O dění v lednu a blížících se termínech informujeme podrobně v aktualitách na stránkách AIA.

Webinář pro zájemce o stipendijní pobyt v Rakousku

Studenti, kteří plánují v zimním semestru 2023/2024 vyjet na stipendijní pobyt do Rakouska, se mohou přihlásit na webinář, který se uskuteční on-line 21. února od 16:00 do 17:00 hodin prostřednictvím MS Teams. Dozví se, jak podat žádost o stipendium a jaké jsou podmínky udělení stipendia. Mohou se také těšit na příklad dobré praxe. Webinář je určen pro studenty magisterských a doktorských studijních programů veřejných vysokých škol, akademické pracovníky a zaměstnance zahraničních oddělení. Registrační formulář je třeba vyplnit nejpozději do 19. února.

Doktorandi mohou získat výzkumné stipendium

Webinář pro doktorandy českých VŠ se zaměřil na výzkumná stipendia, která ČR a Francie společně nabízejí od roku 2020 pod názvem Barrandův stipendijní program. Stipendia umožňují financování výzkumného pobytu ve Francii pod vedením zahraničního školitele, a to buď v délce 1 až 3 měsíce (výzkumná stáž), nebo až 3 roky (doktorské studium pod dvojím vedením, tzv. cotutelle). Webinář můžete zhlédnout z videozáznamu. Lhůta pro podání přihlášek končí už 12. února 2023. Podmínky naleznete na stránce programu.