Vláda ČR od 8. 3. znovuzavádí pracovní povinnost studentů

pátek 5. březen 2021, 22:00

Pro studenty UP

V reakci na zhoršující se pandemickou situaci a přetížení zdravotnického systému v ČR vláda rozhodla od pondělí 8. 3. o znovuzavedení pracovní povinnosti studentů, která se vztahuje také na studenty vysokých škol.

Pracovní povinnost se týká:

  • studentů 4. a 5. ročníku všeobecného lékařství,
  • studentů všech ročníků Bc. i Mgr. studia (kromě absolventských ročníků) v nelékařských zdravotnických oborech,
  • studentů všech ročníků (kromě ročníků absolventských) v navazujících magisterských zdravotnických programech,
  • studentů všech ročníků (kromě ročníků absolventských) jednooborového studia psychologie.

Studenti, kteří do nemocnic v rámci pracovní povinnosti nastoupí, budou mít prioritní možnost nechat se očkovat proti covidu-19.

Zpracování seznamů a povolávání studentů k případné pomoci v nemocnicích a zdravotnických zařízeních bude hejtmanů, případně primátora hl. města Prahy. Studenti, kteří se již podílejí na dobrovolnické činnosti, by měli být nasazení v rámci pracovní povinnosti ušetřeni.

Celé znění usnesení Vlády ČR ze dne 5. 3. si můžete přečíst zde.

Asociace děkanů lékařských fakult se znovuzavedením pracovní povinnosti pro studenty od začátku nesouhlasí, aktuální nařízení nicméně zohledňuje alespoň podmínky včerejšího Stanoviska asociace děkanů lékařských fakult. Vyjádření Spolku mediků LF UP ke znovuzavedení pracovní povinnosti si můžete přečíst na Facebooku.

Všem našim nasazeným studentům přejeme v krizových chvílích mnoho sil. Děkujeme mnohokrát, že se do pomoci při zvládání aktuální kritické situace zapojujete.

Zpět