V neděli 25. 4. proběhne na kolejích UP testování studentů na covid-19

sobota 24. duben 2021, 18:21

Pro studenty UP Koleje a menzy UP

Od pondělí 26. 4. dojde na UP k částečnému obnovení kontaktní výuky studentů posledních ročníků. Účast ve výuce stejně jako pobyt na kolejích je přitom podmíněn předložením negativního testu na covid-19. S ohledem na to, že kapacity antigenního testování v Olomouci jsou na hraně vyčerpanosti, nabízí Univerzita Palackého možnost bezplatného testování na kolejích UP, a to v neděli 25. 4. od 17:00 do 19:00.

Testování bude probíhat ve studovně VŠ koleje B. Václavka (Šmeralova 8, Olomouc). Vchod bude umožněn z venkovní strany (vedle studentské prádelny), po provedení testu vyjdete ven přes vestibul VŠ koleje. Cílem opatření je zajistit, aby se studenti  potkávali co nejméně. Dezinfekce a odvětrávání prostor bude zajištěno. Prosíme o dodržování rozestupů a používání respirátorů.

Registrovat se na nedělní testování můžete v tomto rezervačním systému, a to nejpozději do neděle do 15:00.

UP bude od příštího týdne provádět také pravidelné testování na covid-19 na fakultách. Studenti LV a FZV se testují v prostorách Fakultní nemocnice Olomouc, studenti PřF v prostorách fakultní budovy na tř. 17. listopadu. Ohledně dalších možností testování na UP vás budeme brzy informovat. Průběžně aktualizované informace naleznete zde.