Slovensko zařadilo ČR do červených zemí, studentů ze Slovenska se omezení netýká

úterý 15. září 2020, 9:48

Pro studenty UP Pro zaměstnance UP

Vláda Slovenské republiky zařadila Česko na seznam tzv. červených zemí s vysokým rizikem nákazy koronavirem. Od 18. září tak budou muset lidé při cestě z Česka na Slovensko předložit buď negativní text na covid-19, který nebude starší 72 hodin, nebo nastoupit do domácí karantény. Vláda Slovenska však vytyčila několik skupin, kterých se přísnější omezení netýká. A mezi nimi jsou i studenti. Slováci a Slovenky studující na Univerzitě Palackého v Olomouci tak prozatím nadále mohou mezi Českem a Slovenskem cestovat bez nutnosti karantény či předkládání testů. Stejná výjimka se týká i pedagogů a výzkumníků.

Podrobnější informace najdete na stránkách slovenského ministerstva vnitra.

Na slovenské občany přijíždějící do Česka se dle platných nařízení Ministerstva vnitra ČR žádná omezení nevztahují.