Od 10. května se může obnovit praktická a klinická výuka všech ročníků

pátek 7. květen 2021, 13:29

Pro studenty UP Koleje a menzy UP

Postupné rozvolňování protiepidemických opatření ve školství umožňuje nově od pondělí 10. května obnovení klinické a praktické výuky všech ročníků vysokých škol. Nové vládní opatření povoluje navíc také individuální konzultace a konání prezenčních zkoušek bez omezení počtu osob (za nutnosti dodržení rozestupů alespoň 1,5 metru a pochopitelně také používání respirátorů a doložení negativního testu na covid-19). O tom, zdali bude krátce před koncem semestru obnovena právě vaše výuka, vás budou informovat vaše domovské fakulty/katedry.

Povinné testování studentů pokračuje

I nadále pokračuje rovněž povinné týdenní testování studentů. Studenti se tohoto testování účastní jedenkrát za sedm dní.

Studentům, kteří se budou do Olomouce vracet po delší době distanční výuky, připomínáme, že vstup na koleje a do budov UP je možný pouze s negativním testem na covid-19. Negativní test tak u sebe musíte mít již první den svého návratu. UP pro tuto příležitost nabízí mimořádné bezplatné testování na FF v pondělí 10. 5. od 8:30 do 9:15 (registrace je možná do neděle 9. 5. do 20:00). Test si pochopitelně můžete obstarat i sami na libovolném certifikovaném testovacím místě v Olomouci/ČR. Následně se pak zapojíte do pravidelného testování studentů na UP.