Nový protiepidemický systém PES upravuje i režim na VŠ (včetně detailní tabulky MŠMT)

středa 18. listopad 2020, 10:24

Pro studenty UP Pro zaměstnance UP

Ministr zdravotnictví Jan Blatný dnes (13. 11.) na tiskové konferenci představil nový protiepidemický systém PES, který bude nově znázorňovat epidemickou situaci v ČR a z ní vyplývající protikoronavirová opatření na základě aktuálních dat o vývoji pandemie covidu-19 v Česku. Přehledný pětistupňový systém se ve své tabulce konkrétně věnuje také školství a režimu výuky na VŠ. Podrobnější informace si můžete přečíst na webu ministerstva zdravotnictví.

Do detailu pak režim výuky na VŠ podle stupňů systému PES rozpracovává tabulka MŠMT. Na to, kdy se podle vývoje situace počítá s návratem k prezenční výuce, konzultacím atp., se můžete podívat v tomto schématu.

Celá Česká republika se aktuálně nachází v posledním, pátém stupni PES, na UP tedy i nadále platí nezměněný, dosud platný režim.