Nové informace týkající se studentů pozitivně testovaných na Covid-19

neděle 5. duben 2020, 20:40

Pro studenty UP Pro zaměstnance UP

V posledních dnech probíhalo mezi zahraničními studenty UP intenzivní testování na přítomnost nového typu koronaviru, další je ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí plánováno v návaznosti na vývoj situace.
V neděli 5. dubna obdržela UP informaci o 21 nových pozitivních testech na přítomnost onemocnění COVID-19 u svých studentů ubytovaných na vysokoškolských kolejích. Ve všech případech se jedná o onemocnění s lehkým nebo neznatelným průběhem.

Všem zahraničním studentům bylo před dvěma týdny důrazně doporučeno, aby se vrátili domů. Někteří z nich zůstali v Olomouci v souvislosti s plněním svých studijních povinností, jiní se v dané době zpátky vrátit nemohli kvůli omezením na mezistátní úrovni.

UP je v kontaktu se zastupitelskými úřady zemí a poskytuje maximální součinnost v případě, že by zahraniční studenti měli možnost návratu do své vlasti.

Pozitivně testovaní studenti jsou umístěni do karantény ve speciálně vyčleněné budově kolejí a jsou v oddělených pokojích. V rámci nastaveného karanténního režimu jsou pro ně zajištěny telefonické konzultace, donáška hotových jídel a zprostředkování dalších nezbytných zásob prostřednictvím dobrovolníků, to vše za dodržení striktních hygienických opatření.