Knihovna UP od 11. ledna opět umožňuje půjčování knih

pondělí 11. leden 2021, 11:09

Pro studenty UP Pro zaměstnance UP Další aktuality a tipy z UP

S ohledem na aktuálně platný 5. stupeň protiepidemického systému PES zůstává Knihovna UP (Zbrojnice i všechny ostatní pobočky) i nadále dočasně uzavřena (dle aktuálních opatření vlády minimálně do 22. 1. 2021). Od 11. 1. nicméně opět umožňuje půjčování knih (podrobnosti níže).

Pokuty za pozdě vrácené knihy jsou pozastaveny od 18. 12. 2020 do 25. 1. 2021. Dosud vypůjčené tituly jsou pak čtenářům automaticky prodlužovány.

Jak si půjčit knihy od 11. 1. 2021?

• Knihy ze Zbrojnice i ostatních poboček se objednávají prostřednictvím e-mailových kontaktů uvedených na stránkách knihovny.
  • Pro objednání knih je nutné do e-mailu uvést:
    • signatury požadovaných titulů,
    • jméno, příjmení a rok narození,
    • ID číslo ISIC karty.
  • Jakmile budou knihy připraveny k půjčení, obdržíte e-mail s instrukcemi, jak a kde si je můžete vyzvednout.

Pravidla pro půjčování a vracení a knih:
• Je možné půjčit si i prezenční knihy.
• Maximální počet výpůjček na čtenářském kontě studenta je 15.
• Knihy se vracejí přednostně do biblioboxů (před vrátnicí Zbrojnice, před budovou LF, před menzou FTK nebo před budovou PřF – Envelopa). V ojedinělých případech a po předchozí domluvě na e-mailu vypujcka@upol.cz lze zaslat knihy zpět také poštou jako doporučenou zásilku.

Další podrobnosti najdete na stránkách knihovny.