Jak v letním semestru na koleje?

čtvrtek 10. únor 2022, 16:45

Pro studenty UP Koleje a menzy UP

V prvních dnech letního semestru dojde k několika průběžným změnám vládou daných podmínek pro ubytování na kolejích v souvislosti s epidemií covidu-19.

do 14. února včetně

Do pondělí 14. února včetně platí pro ubytování na kolejích dosavadní režim dle opatření MZ ČR ze dne 18. listopadu, tedy se připouští umožnit ubytování na vysokoškolských kolejích pouze osobám, které se prokážou certifikátem o dokončeném očkování nebo dokladem o prodělané nemoci covid-19 (kdy od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní) nebo negativním výsledkem RT-PCR testu ne starším 72 hod., popř. negativním výsledkem rychlého antigenního testu provedeného zdravotnickým pracovníkem a ne starším než 24 hodin. Frekvence prokazování splnění této podmínky každých 7 dní se nemění. Není možno prokázat se „samotestem“, tj. rychlým antigenním testem na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2 určeným pro sebetestování (použití laickou osobou).

15.–18. února

Tato pravidla zůstávají v platnosti i další 4 dny, tedy až do půlnoci z pátku 18. února na sobotu, se změnou délky platnosti očkování. Pokud se student při ubytování prokáže v těchto dnech absolvovaným očkováním, je nutné, aby od poslední podané dávky neuplynulo více než 270 dní anebo aby byl očkovaný třetí posilující dávkou. Podrobněji v souvisejícím opatření MZ ČR ze dne 26. ledna 2022, čl. 8.

od 19. února

Od půlnoci na 19. února 2022 se při příjezdu a ubytování na kolejích povinnost dokládáním bezinfekčnosti ruší a studenti se již nemusí na kolejích ničím prokazovat.

Ochrana dýchacích cest

I nadále zůstává v platnosti povinnost používat ve vnitřních prostorách vysoké školy, tedy i při pohybu na kolejích, ochranný prostředek dýchacích cest. Více v mimořádném opatřením MZ ČR ze dne 27. října 2021 a jeho změně z 10. listopadu 2021.

(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)