Informace k pozitivnímu testu na koronavirus u studenta UP

úterý 24. březen 2020, 10:35

Pro studenty UP Pro zaměstnance UP

Dne 22. 3. byl na letišti v Jižní Koreji pozitivně testován na koronavirus jihokorejský student, který absolvoval zahraniční studijní pobyt na Univerzitě Palackého v Olomouci (PřF).

O tomto faktu byla obratem informována Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje a také jeho spolubydlící, kteří nyní zůstávají v karanténě a podstoupí testování.

UP aktuálně přistupuje k doporučení všem zahraničním studentům studujícím na UP v rámci výměnného programu Erasmus, aby odcestovali domů. Lékařská fakulta bude vzhledem ke specifikům svého studia o pravidlech pro své zahraniční studenty ještě detailněji jednat.

Koleje UP současně nabídnou studentům, kteří zůstanou, režim individuálního ubytování, a umožní jim tak na nezbytnou dobu omezit sociální kontakt.