Formuláře pro cesty mimo okres za účelem práce nebo studia

sobota 27. únor 2021, 17:52

Pro studenty UP Pro zaměstnance UP

V pondělí 1. března vejdou v platnost nová protiepidemická opatření omezující pohyb osob mezi okresy ČR (platné do 28. 3.). Na cesty do práce či za studiem se nicméně vztahují výjimky (část II, odst. 1 a odst. 7 výše sdíleného usnesení). V případě vaší cesty do zaměstnání či na výuku/praxi/zkoušky z jiného než olomouckého okresu byste u sebe měli mít připraven potvrzující formulář pro případnou kontrolu policií ČR. Doporučujeme mít při sobě i zaměstnaneckou kartu či ISIC, který by pro účel kontroly měl také posloužit.

Výjimky cest za účelem studia platí také pro přeshraniční žáky – viz část I, odst. 5 písmeno f) vládního opatření z 15. února. | Podrobnosti

Využít můžete např. vzorové formuláře Ministerstva vnitra ČR:

Formulář pro cesty mimo okres (PDF | docx)

Formulář pro cesty do místa výkonu práce (PDF | docx)

Podrobnější informace k pohybu mezi okresy vč. nejčastějších otázek a odpovědí najdete na stránkách MV ČR.

(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)