Aktuálně: Od 4. 6. je možné cestovat mezi Českem a Slovenskem bez omezení

středa 3. červen 2020, 14:42

Pro studenty UP

Oficiální návštěva slovenského premiéra Igora Matoviče dne 3. 6. 2020 v Praze přinesla také jedno milé překvapení. Spolu s premiérem ČR Andrejem Babišem totiž oznámili, že od středeční půlnoci bude možné cestovat mezi Českem a Slovenskem bez omezení tak, jako tomu bylo před vypuknutím pandemie nového typu koronaviru. Tato zpráva jistě potěší tisícovky slovenských studentů studujících v Olomouci, a nejen je.

Dosud platilo, že od středy 27. 5. mohli Češi a Slováci mezi zeměmi cestovat bez nutnosti předložení negativního testu na onemocnění covid-19 a bez nutnosti nastoupit do karantény pouze tehdy, pokud se vrátili zpět do své země do 48 hodin a předložili na hranicích vyplněný formulář Ministerstva vnitra SR.

Další možnosti přicestování zahraničních studentů do Olomouce a konkrétní podmínky např. při příjezdu do Olomouce na delší dobu naleznete v tomto článku.

(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)