(Aktualizováno 24. 1.) Knihovna UP od 11. ledna opět umožňuje půjčování knih

neděle 24. leden 2021, 11:09

Pro studenty UP Pro zaměstnance UP Další aktuality a tipy z UP

S ohledem na aktuálně platný 5. stupeň protiepidemického systému PES zůstává Knihovna UP (Zbrojnice i všechny ostatní pobočky) i nadále dočasně uzavřena. Od 11. 1. a po celou dobu stupně systému PES 5 nicméně umožňuje půjčování knih (podrobnosti níže).

Pokuty za pozdě vrácené knihy jsou pozastaveny od 18. 12. 2020 do 8. 2. 2021. Dosud vypůjčené tituly jsou pak čtenářům automaticky prodlužovány.

Jak si půjčit knihy od 11. 1. 2021?

• Knihy ze Zbrojnice i ostatních poboček se objednávají prostřednictvím e-mailových kontaktů uvedených na stránkách knihovny.
  • Pro objednání knih je nutné do e-mailu uvést:
    • signatury požadovaných titulů,
    • jméno, příjmení a rok narození,
    • ID číslo ISIC karty.
  • Jakmile budou knihy připraveny k půjčení, obdržíte e-mail s instrukcemi, jak a kde si je můžete vyzvednout.

Pravidla pro půjčování a vracení a knih:
• Je možné půjčit si i prezenční knihy.
• Maximální počet výpůjček na čtenářském kontě studenta je 15.
• Knihy se vracejí přednostně do biblioboxů (před vrátnicí Zbrojnice, před budovou LF, před menzou FTK nebo před budovou PřF – Envelopa). V ojedinělých případech a po předchozí domluvě na e-mailu vypujcka@upol.cz lze zaslat knihy zpět také poštou jako doporučenou zásilku.

Další podrobnosti najdete na stránkách knihovny.

(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)