Pokud se vám tato zpráva nezobrazuje správně, otevřete si ji online.

Vážené absolventky, vážení absolventi, jménem Katedry divadelních a filmových studií FF UP a projektu Reactor si vás dovolujeme pozvat na akci pod záštitou projektu UPsolvent:

Mamon, Semestr, Danielův svět, Hvězda padá na hubu, Nenasytná Tiffany, Autobazar Monte Karlo, Doktor Martin, Olomouc – Univerzitní město.
Co spojuje uvedené audiovizuální tituly? Mezi absolventy Univerzita Palackého nalezneme řadu úspěšných profesionálů, kteří se v poslední době prosadili ve filmovém a audiovizuálním průmyslu. Ať už je ovlivnilo studium na Katedře divadelních a filmových studií či inspirativní prostředí Olomouce, pozvali jsme je zpět do Filmového sálu na Konviktu (UC UP), aby nám představili své pracovní a tvůrčí postupy, ale také projekty, na které se teprve můžeme těšit.

Program

Pátek 31.3. 18:00-19:30 Zdeněk Holý

Zdeněk Holý aktuálně působí jako děkan FAMU. Jeho kariéra zahrnuje řadu ceněných aktivit jak v pozici scenáristy (Dámi / Nedámi, Čí je moje dítě), tak producenta ve vlastní společnosti Vernes (Danielův svět). Mezi projekty v první fázi developmentu patří drama Lesní vrah.

Sobota 1.4. 12:30-14:00 Ondřej Kopřiva

Scenáristická hvězda Ondřeje Kopřivy měla raketový start v podobě účasti na projektu Semestr, jenž se stal snad největším překvapením roku 2016, a který do značné míry čerpá z Ondřejových zkušeností ze studentského života na UP. Scenáristické role se Ondřej Kopřiva zhostil po boku s Adamem Sedlákem, jenž sérii rovněž režíroval. Ondřejovy ambice směřují k scenáristické práci pro film.

Sobota 1.4. 15:00-16:30 Štefan Titka

Štefan Titka po absolutoriu filmové vědy a anglické filologie na UP pokračoval scenáristikou a dramaturgií na FAMU. Je kmenovým scenáristou progresivní produkční společnosti Bionaut a mezi jeho dosavadní počiny patří česká mutace Doktora Martina
a skvělý seriál Mamon.

Sobota 1.4. 17:30-19:00 Andy Fehu

Andy Fehu (Ondřej Pavliš) se z UP přemístil na Katedru střihu na FAMU. Jeho autorské filmy byly velmi populární už za studií v Olomouci, renomé si posílil především thrillerovou Nenasytnou Tiffany a režií druhé řady streamového Autobazaru Monte Karlo.

Neděle 2.4. 12:30-14:00 Marek Partyš

Odchovanec filmové vědy a žurnalistiky stál za skvělými klipy z mnoha propagačních kampaní a osvětových aktivit. Spolu s Jakubem Žídkem zpracovali například promo spoty Univerzita Palackého se představuje a Olomouc – Univerzitní město. Mezi jeho klienty patří mimo jiné Plzeňský prazdroj, Greenpeace, Národní galerie nebo Karlovarské minerální vody.

Neděle 2.4. 15:00-16:30 Lukáš Masner

Lukáš Masner je neúnavným nezávislým scenáristou, kameramanem a režisérem v jedné osobě. Kromě řady komerčních produktů tříbí svou poetiku inspirovanou mimo jiné Milošem Formanem v autorských projektech, mezi nimiž vyniká celovečerní Hvězda padá na hubu.

Neděle 2.4. 17:30-19:00 Jan Haluza

Filmy Jana Haluzy jsou pozoruhodné autorovou snahou vytvářet v amatérských podmínkách efektní žánrovou podívanou. Honza využil svých zkušeností a kontaktů a v poslední době spolupracuje s producentem Radimem Procházkou. Těšit se můžeme na film První akční hrdina s Jiřím Mádlem v hlavní roli.

Univerzita Palackého v Olomouci
Křížkovského 8
779 00 Olomouc
www.upol.cz

 

Tento email jste obdrželi na základě platného členství v Klubu absolventů Univerzity Palackého.
S případnými dotazy se obracejte na absolvent@upol.cz

©2017 Univerzita Palackého v Olomouci.