Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dnešní newsletter nemůžeme začít jinak než připomenutím online voleb do Akademického senátu UP a Akademických senátů na PřF, PdF a FTK, které od včerejška na naší univerzitě probíhají. Pokud máte možnost volit a zatím jste tak neučinili, můžete nové senátory a senátorky z řad akademiků i studentů vybírat do pondělní půlnoci 25. 5.

Podrobnější informace naleznete na stránkách upol.cz/volby, virtuální volební místnosti jsou pak otevřeny na stránkách nasevolby.upol.cz. Děkujeme, že volíte!

Níže se pak dozvíte o aktuálních zaměstnaneckých benefitech či o probíhajících studentských evaluacích. Ve volné chvíli si také můžete přečíst vítězné práce z letošního ročníku Literární soutěže pro studenty UP. 

Začala tradiční evaluace netradičního semestru
Až do 15. září se mohou studenti CMTF, FF, FTK, FZV, PřF a PF zapojit do evaluace turbulentního letního semestru. Hodnocení a komentáře k výuce před koronakrizí i po koronakrizi mohou online vyplňovat na stránce eval.upol.cz. Budeme jen rádi, pokud své studenty k vyplnění evaluací pobídnete, abychom získali co největší a nejpestřejší zpětnou vazbu.

Literární soutěž UP zná vítěze, přečtěte si díla vycházejících talentů
Již pošestadvacáté mohli studenti UP přihlásit své básnické či prozaické texty do Literární soutěže pro studenty UP vyhlášené rektorem. Odborná porota letos hodnotila celkem 84 příspěvků od 76 studentů. O ocenění se nově ucházela i díla v kategorii komiks. Výsledky najdete v článku na Žurnálu, vítězné texty v kategorii poezie a próza si pak můžete třeba u odpolední kávy přečíst na webu spisovatele.upol.cz. Kdo z vítězů brzy prorazí v českých literárních vodách?

Pevnost poznání 23. 5. znovu otevírá své brány 
Celkem 75 dní nepřívítala Pevnost poznání ve svých interaktivních vědeckých expozicích žádné návštěvníky z řad dětí a dospělých. Už tento víkend však konečně bude moci své brány opět odemknout, byť v poněkud specifickém režimu. Přichystány má i nové expozice. Pokud nemáte plány pro nadcházející víkend, jeden se vám možná právě otevírá.

Objevujte pestrost olomouckých kreativců
Olomouc je kreativní! Vyplývá to z databáze, která vznikla za přispění Univerzity Palackého. Jedná se o další výstup z dlouhodobého projektu mapujícího oblast tzv. kulturních a kreativních průmyslů na Olomoucku. V pestré databázi objevíte vše – ať už hledáte originální umělecké dílo, lokální módu, dárky pro své blízké, výjimečnou reklamní kampaň, nový design bytu či kulturní program na večer. Poznávejte a podporujte místní kreativce, objevte více na kkp.upol.cz.

Víte, že...
  • ...vědci z PřF představili neveselé výsledky výzkumu sucha a úhynu včel?
  • ...výzkumníci z Centra regionu Haná ve spolupráci s Vědeckotechnickým parkem UP vyvinuli robotický systém Popelka, který je určený k automatické přípravě vzorků pro výzkum chování rostlin v závislosti na prostředí?
  • ...letošní Noc vědců byla posunuta na 27. listopadu a jejím tématem bude „člověk a robot“?
  • ...mezinárodní studie HBSC odhalila, že pětina dětí je zdravotně negramotná?

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube