Milé studentky, milí studenti,

dnešní newsletter nemůžeme začít jinak než připomenutím online voleb do Akademického senátu UP a Akademických senátů na PřF, PdF a FTK, které od včerejška na naší univerzitě probíhají. Vyberte si nové senátory a senátorky z řad akademiků i studentů. Čas máte do pondělní půlnoci 25. 5. Výhoda online voleb je, že nemusíte nikam chodit. Odvolit můžete z notebooku či přes mobil během chvilky doma v papučích či venku na zahrádce.

Podrobnější informace naleznete na stránkách upol.cz/volby, virtuální volební místnosti jsou pak otevřeny na stránkách nasevolby.upol.cz. Děkujeme, že volíte!

Níže se pak dočtete o probíhajících studentských evaluacích či o databázi olomouckcýh kreativců. Ve volné chvíli si také můžete přečíst vítězné práce z letošního ročníku Literární soutěže pro studenty UP. 

Zapojte se do tradiční evaluace netradičního semestru
Až do 15. září se mohou studenti CMTF, FF, FTK, FZV, PřF a PF zapojit do evaluace turbulentního letního semestru. Vaše hodnocení a komentáře k výuce před koronakrizí i po koronakrizi můžete vyplňovat online na stránce eval.upol.cz. Děkujeme za vaši spolupráci, budeme rádi, když se nám sejde co největší a nejpestřejší zpětná vazba.

Literární soutěž UP zná vítěze, přečtěte si díla vycházejících talentů
Již pošestadvacáté mohli studenti UP přihlásit své básnické či prozaické texty do Literární soutěže pro studenty UP vyhlášené rektorem. Odborná porota letos hodnotila celkem 84 příspěvků od 76 studentů. O ocenění se nově ucházela i díla v kategorii komiks. Výsledky najdete v článku na Žurnálu, vítězné texty v kategorii poezie a próza si pak můžete třeba u odpolední kávy přečíst na webu spisovatele.upol.cz. Kdo z vítězů brzy prorazí v českých literárních vodách?

Pevnost poznání 23. 5. znovu otevírá své brány 
Celkem 75 dní nepřívítala Pevnost poznání ve svých interaktivních vědeckých expozicích žádné návštěvníky z řad dětí a dospělých. Už tento víkend však konečně bude moci své brány opět otevřít, byť v poněkud specifickém režimu. Přichystány má i nové expozice. Pokud nemáte plány pro nadcházející víkend, jeden se vám možná právě otevírá.

Objevujte pestrost olomouckých kreativců
Olomouc je kreativní! Vyplývá to z databáze, která vznikla za přispění Univerzity Palackého. Jedná se o další výstup z dlouhodobého projektu mapujícího oblast tzv. kulturních a kreativních průmyslů na Olomoucku. V pestré databázi objevíte vše – ať už hledáte originální umělecké dílo, lokální módu, dárky pro své blízké, designové výrobky a šperky či kulturní program na večer. Poznávejte a podporujte místní kreativce, objevte více na kkp.upol.cz.

Víte, že...
  • ...vědci z PřF představili neveselé výsledky výzkumu sucha a úhynu včel?
  • ...výzkumníci z Centra regionu Haná ve spolupráci s Vědeckotechnickým parkem UP vyvinuli robotický systém Popelka, který je určený k automatické přípravě vzorků pro výzkum chování rostlin v závislosti na prostředí?
  • ...letošní Noc vědců byla posunuta na 27. listopadu a jejím tématem bude „člověk a robot“?
  • ...mezinárodní studie HBSC odhalila, že pětina dětí je zdravotně negramotná?

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube