Vážené kolegyně, vážení kolegové,
milé studentky, milí studenti,

úprava harmonogramu akademického roku a režim na UP v následujících týdnech, elektronické volby do Akademického senátu UP či znovuotevření bister FreshUP a UPointu. To vše a více je v hledáčku dnešního newsletteru. Seznamte se s bližšími informacemi níže.

Ve volném čase si také přečtěte nové číslo Žurnálu. Můžete si jej „ukořistit“ tištěný na některých místech univerzity či si ho přečíst online. Co v něm najdete? V rozhovoru s Lenkou Holou se dočtete o řešení konfliktů, v povídání s Davidem Krahulíkem pak o operacích mozku. A ani zbylé stránky rozhodně nepřeskakujte.

Aktuální informace k průběhu letního semestru 
  • Režim na UP od 11. května – MŠMT přistoupilo v reakci na aktuální vývoj situace k dalšímu rozvolňování opatření na vysokých školách od 11. 5. Umožní například přítomnost studentů všech ročníků ve skupinách do maximálně 15 lidí. Přečtěte si stanovisko vedení UP, které přibližuje, jak budou tyto nové možnosti sladěny s již avizovaným a plánovaným specifickým režimem na UP. Zároveň platí, že konkrétní podmínky na fakultách si určují samy fakulty. Proto sledujte webové stránky vaší „domovské“ fakulty, kde najdete veškeré podrobnosti.
  • Úprava harmonogramu a zrušení Sportovního dne UP – S ohledem na aktuální situaci dojde k úpravě harmonogramu ak. roku 2019/2020. Proces musí projít oficiálním schválením a hlasováním univerzitního a fakultního vedení, aktualizovaný harmonogram by tak měl vejít v platnost cca do měsíce. Vedení UP se po domluvě rektora s děkany zároveň rozhodlo neuskutečňovat květnový Sportovní den UP (13. 5.), čímž se zároveň ruší i plánované rektorské volno.
  • Promoce na UP budou od září – Vedení UP se dohodlo s děkany všech fakult, že letošní promoce budou uskutečněny nejdříve v průběhu září a nadcházejících měsíců. Jakkoli v ČR postupně dochází k uvolňování nouzových opatření a zmírnění omezování shromažďování, UP se s ohledem na tradiční charakter promocí rozhodla směřovat slavnostní předávání diplomů na období po prázdninách. Podrobnosti zde.

Volby do Akademického senátu UP proběhnou pouze online
Poprvé v historii se volby do Akademického senátu UP uskuteční výhradně elektronicky. K tomuto kroku „přinutila“ současné senátory aktuální situace a fakt, že prezenčních voleb by se kvůli současným omezením nemohli zúčastnit všichni studenti a akademici. Online volby proběhnou ve dnech 19.–25. května. Veškeré podrobnosti k systému hlasování budou v nejbližších dnech zveřejněny na stránkách upol.cz/volby. Tamtéž najdete také veškeré kandidátní listiny. Přečíst si můžete také speciální článek na Žurnálu.

Na přelomu tohoto a příštího týdne pak proběhne testování systému pro elektronické volby. O tomto testování (včetně odkazu a návodu) budete informování samostatným e-mailem. Budeme rádi, když se do testování zapojíte, a seznámíte se tak se systémem samotným v předstihu.

Menzy upravují svůj režim, znovu otevírají bistra FreshUP
Káva a svačina z FreshUPu? Brzy opět realita! Vývoj aktuální situace umožňuje provést další změny v režimu a větší dostupnosti jednotlivých menz Univerzity Palackého v Olomouci. Od pondělí 11. 5. bude např. možné se opět stravovat přímo v menze Křížkovského a ve stejný den také v omezeném režimu znovu otevírají bistra FreshUP na filozofické a přírodovědecké fakultě. Seznamte se s podrobnostmi.

Možnosti zahraničních studentů přicestovat do Olomouce
V návaznosti na uvolnění režimu na hranicích ČR se již několik dnů nově nabízí zahraničním (především slovenskm) studentům UP možnosti přicestovat do Olomouce za účelem splnění studijních povinností. Tyto možnosti se týkají jak příjezdu „na otočku“ do 24 hodin, tak příjezdu na delší období. Veškeré informace a náležitosti ke vstupu zahraničních studentů na území ČR shrnujeme a průběžně aktualizujeme v návaznosti na nové informace na speciálním webu UP.

Dotazník: Dopad pandemie Covid-19 na studenty
Zapojte se do mezinárodní výzkumné iniciativy Univerzity v Antwerpách, která se ve spolupráci s celkem 26 zeměmi zaměřuje na to, jak se pandemie Covid-19 dotkla vysokoškoslských studentů v oblasti studií, duševní pohody a dalších příbuzných témat. Anonymní dotazník naleznete na tomto odkaze.

Od pondělí 4. května můžete znovu nakupovat osobně v UPointu na Horním náměstí, byť zatím pouze v omezeném režimu během pracovních dní od 10:00 do 14:00. Obchod s univerzitním merchandise zároveň se znovuotevřením kamenné prodejny a pro urychlení a komfort vašeho nákupu zavádí také možnost osobního odběru zboží při objednávce z e-shopu. Přečtěte si podrobnosti.

Připomeňte si:

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube