Vážené kolegyně, vážení kolegové,

od pondělí 20. dubna mohou v případě zájmu a po předchozí domluvě do univerzitních budov znovu zavítat studenti. Zatím jen ti z absolventských ročníků a zatím jen na konzultace, do laboratoří, do knihovny pro knihy či na zkoušky. Ale i tak se jedná o první drobný krok, kterým znovu trochu více ožívá akademický život v Olomouci.

V tomto newsletteru bychom vám rádi připomněli zásadní informace posledních dní a zároveň vás informovali o nabídce bezplatných vzdělávacích online kurzů CŽV či o probíhajícím velkém dotazníkovém šetřením mezi absolventy UP.

Nabídka bezplatných online kurzů CŽV
Vzhledem k současné situaci, v níž nelze realizovat prezenční programy CŽV pro zaměstnance UP, pro vás CŽV připravilo nabídku programů, které budou realizovány online. Vzdělávací kurzy jsou zaměřené na podporu excelence ve vzdělávání, a proto jsou primárně určeny zaměstnancům, kteří se věnují vzdělávací činnosti na UP. Kurzy jsou pro zaměstnance UP opět zdarma. Podrobnější informace a celou nabídku kurzů naleznete na webových stránkách univerzity.

Záznam: Rektor Jaroslav Miller hovořil o aktuální situaci na UP
V pátek 17. 4. vystoupil rektor Jaroslav Miller v živém videopřenosu na YouTube, Facebooku a univerzitních stránkách. Mluvil o aktuální situaci na UP, o znovuotevření univerzity pro studenty absolventských ročníků či o možnostech online zkoušek. Celý záznam si můžete pustit na Žurnálu nebo přímo na YouTube.

Zapojte se do velkého absolventského šetření
Na webu Klubu absolventů UP probíhá až do 30. 4. velké dotazníkové šetření. Pokud jste svá studentská léta strávili v Olomouci, zapojte se také a poskytněte nám důležitou zpětnou vazbu. Vyplnění dotazníku vám ukrojí cca 10 minut vašeho času a za odměnu budete automaticky zapojeni do soutěže o ceny od našich unvierzitních partnerů. Podrobnosti si můžete přečíst na Žurnálu. Dotazník pak vyplňujte zde.

Zúčastněte se plošného testování na Covid-19 v Olomouckém kraji 
Od pátku 24. 4. bude v Olomouci, Litovli a Uničově v rámci celonárodní studie kolektivní imunity spuštěno plošné testování lidí na přítomnost Covid-19. V Olomouckém kraji je potřeba otestovat téměř 7000 lidí. Pokud v Olomouci a okolí bydlíte, můžete se do testování registrovat na stránkách KrajPomaha.cz, a pomoci tak s mapováním a řešením aktuální situace kolem pandemie koronaviru.

Podrobnější informace si můžete přečíst v článku na Žurnálu. Testování probíhá mj. pod taktovkou Ústavu molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty UP a Fakultní nemocnice Olomouc. Ředitel ÚMTM Marián Hajdúch je pak jedním z národních koordinátorů testování.

Škola hrou. Potěšte vaše děti (i sebe) kvízem pro žáky 4.–7. třídy ZŠ
Vyzkoušeli jste už se svými dětmi a vnoučaty všechny možné formy edukativní zábavy během období uzavřených škol a nemáte už fantazii vymýšlet další? Ve spolupráci s Hospodským kvízem jsem pro vás připravili zdarma ke stažení speciální zábavný kvíz z učiva pro 4.–5. třídu a 6.–7. třídu ZŠ. Pokud máte o kvíz zájem, stačí jen naspat e-mail na ondrej.martinek@upol.cz. Do předmětu uveďte heslo „KVÍZ“ a přes sto otázek a dvacet témat včetně hudebních a obrázkových poznávaček je vašich. Přejeme příjemnou zábavu!

Neunikly vám zprávy posledních dní?

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube