Vážené kolegyně, vážení kolegové,
milé studentky, milí studenti,

dnešní newsletter se zaměří především na aktuální možnosti, jak dostat vaše výzkumy, projekty a nápady „do světa“ a zajistit jim třeba i komerční uplatnění. Seznamte se s výzvami Nadačního fondu UP či Vědeckotechnického parku UP. Nadbízíme vám také jedno překvapení v podobě univerzitních omalovánek. A pochopitelně nebude chybět tradiční informační servis.

ZOOM, Skype aj. Nástroje pro online výuku teď využívají mnozí z nás. S tím roste i riziko, že si omylem nevypneme webkameru a po skončení online semináře či konzultace ukážeme kolegům více, než bychom chtěli. UPgradujte svůj notebook o krytku webkamery, aby vám nikdo nekoukal do soukromí. E-shop UPointu funguje bez omezení a ke krytce si můžete přibalit i něco navíc!

Nastartujte svou vědeckou kariéru díky Nadačnímu fondu UP
Nadační fond UP reaguje na nevyzpytatelnost aktuální situace kolem pandemie a prodlužuje deadline přihlášek do své 6. výzvy. Času máte více než dost, nový deadline upřesní členové NF UP na konci dubna. Využijte proto této možnosti, zamyslete se nad vašimi vědeckými sny a nastartujte svou vědeckou kariéru! Od doby svého založení v roce 2015 vybral NF UP 42 projektů a rozdělil mezi studenty univerzity 3,7 milionu korun.

Probuďte v karanténě svou Podnikavou hlavu
Využijte volnější režim na přípravu svého podnikatelského plánu! V soutěži Podnikavá hlava jsou hlavní výhrou ceny v hodnotě 288 000 Kč. Přihlásit svůj podnikatelský záměr můžete do 18. 5. 2020. Využijte online konzultace ještě před odesláním soutěžního příspěvku, domluva je možná na e-mailu podnikavahlava@upol.cz. Připravena je i záložní varianta finále soutěže, pokud by nebylo možné z důvodu vládních nařízení realizovat akci ve Vědeckotechnickém parku UP. Pravidla soutěže, přihlášku a další informace naleznete na webu soutěže.
Uplatněte váš výzkum v praxi. VTP hledá nadějné projekty
Vědeckotechnický park UP vyhlásil 3. kolo tradiční výzvy Proof-of-Concept, v rámci nějž hledá nadějné a ambicizózní vědeckovýzkumné univerzitní projekty, kterým pomůže rozvinout jejich komerční potenicál. Neváhejte a přihlaste se se svým nápdem.

Intenzivně pak VTP UP hledá také nápady a projekty, které by jakýmkoliv způsobem pomohly s řešením aktuální pandemie nákazy covid-19.

Vybarvujte si a buďte kreativní! S omalovánkami UP
Už jste během domácí karantény vystřídali všechny deskové hry, složili všechny puzzle a nevíte, co dál? Připravili jsme pro vás ve spolupráci s Chaos company univerzitní omalovánky! Hravé ilustrace s univerzitními motivy si můžete zdarma stáhnout, vytisknout a vymalovat dle vlastní fantazie.

Připomeňte si: objevy, granty, novinky
  • Přírodovědci získali pět prestižních evropských grantů. Budou se věnovat výzkumu rakoviny, kvantovým technologiím, kvantové metrologii, šlechtění brambor či konci „doby uhelné“. Podrobnosti na Žurnálu.
  • Mezinárodní tým vědců objevil v nitru brazilského pralesa nového brouka.
  • Vědci vyvinuli přípravek, který zvyšuje výnosy při pěstování zeleniny.
  • Na PdF získali historicky první grant na podporu komercializace a uvedou díky němu do světa účinnou pomůcku pro speciální pedagogy a logopedy.
  • Na FF chystají nový studijní program Digital Humanities.

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube