Cvičím doma s Fakultou tělesné kultury

Sportovcem i doma

Neproválejte doma celou karanténu na pohovce! Před pár dny vyhlásila Fakulta tělesné kultury UP výzvu #CvičímDomasFTK, do které mohou studenti posílat videa, ve kterých inspirují a motivují k pohybové aktivitě i další studenty UP a veřejnost. Všechna aktuální videa najdete na fakultním YouTube kanále. Nabídka aktivit je pestrá, vybere si každý. Nechejte se inspirovat a zacvičte si taky!

Proděkanka FTK pro organizaci Iva Dostálová pak pro zájemce připravila manuál na tabatu, intervalový trénink, při kterém dochází ke střídání cvičení a odpočinku při poměrně vysoké intenzitě zatížení podle individuálních možností každého cvičence.

Mobilní aplikace na zlepšení fyzické kondice

Chcete posílit svalové skupiny, udržet se v kondici nebo začít během karantény s rozhýbáním těla? Rozklikněte si ve vašich chytrých zařízeních Google Play nebo App Store, ve kterých najdete záložku Zdraví a Fitness. Ta obsahuje řadu aplikací od jógy přes kardio až po posilování a vy si zvolíte tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Tady je pár našich tipů.

SWEAT: Kayla Itsines Fitness

Google Play | App Store


adidas Training by Runtastic

Google Play | App Store


30 Day Fitness

Google Play | App Store

Cvičení na YouTube

SvětCviků.cz

YouTube

Kanál obsahuje jak česká, tak zahraniční videa, která jsou určena začátečníkům, ale i pokročilým. Obsahují fitnessové výzvy, doporučení při tvorbě tréninkového plánu nebo detailně popsané cvičení na jednotlivé partie.

Instagram a sportovní influenceři

FITFAB Strong

fitfabstrong.cz

Skupina fitness holek, jež tvoří netradiční cvičící videa a doporučení ke zdravému životní stylu. Profil je určen všem, kteří chtějí získat radost z cvičení a vést zdravý a spokojený život.


Václav Jach

Instagram

Na tomto instagramovém účtu nenajdete jen doporučení, jak správně cvičit, ale také mapování magického spojení slov zdraví, síla a vytrvalost. Ty vedou k vytvoření komplexního sportovce, který bude vyčnívat nejen ve sportu, ale hlavně v běžném životě.


Klára Vomáčková

Instagram

Někdejší atletka, veslařka a pole dance tanečnice. Nyní trenérka, výživová poradkyně a především fyzioterapeutka. Na Instagramu Kláry najdete rady, jak správně cvičit a dlouhodobě neubližovat svému tělu. Chcete pohyb, energii a pozitivní přístup k životu? Inspirujte se tímto účtem.

Zdravé tipy

Cvičení s Armádou ČR

Facebook

Na Facebooku Armády ČR vznikla před týdnem série videí Cvičení s výsadkáři, ve které si můžete otestovat vaši fyzickou kondici anebo ji s vojáky během doby strávené doma nastartovat.


Správná životospráva

www.margit.cz

Kromě pohybové aktivity bychom se měli obzvláště v těchto dnech zaměřit na správnou životosprávu. Margit Slimáková je specialistka na zdravotní prevenci a výživu. Vystudovala farmacii a dietologii, využívá osvědčené poznatky ze všech oblastí medicíny. Aktivně sdílí tipy na správnou životosprávu na svém profilu na Instagramu (margit.cz) a na jejím YouTube najdete řadu videí, která se věnují zdraví nejen na talíři.


Bez frází

www.bezfrazi.cz

Máte doma začínajícího sportovce nebo se věnujete sportu na soutěžní úrovni? Podívejte se na projekt Bez frází, který přináší sportovní příběhy nejen těch nejlepších na světě, ale i těch, kteří se stali ještě lepšími, než vůbec mohli. Tým Bez frází v sekci příběhy ukazuje krásu sportu, která nespočívá jen v medailích, gólech a slávě.


CIRQUEON

Facebook

Pražské centrum pro nový cirkus přináší denně videa s tzv. pohybovými domácími úkoly. Jedině na tomto místě zjistíte, jaké je to mít diagnózu cirkus.