COVID-19 – informace a opatření - Stránka 2 z 3

17. 3. 2020 Pro studenty UP Pro zaměstnance UP

Věnujte prosím zvýšenou pozornost novým a aktualizovaným informacím a pokynům pro zaměstnance a studenty v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v ČR.


16. 3. 2020 Pro studenty UP Pro zaměstnance UP

V souvislosti s omezením volného pohybu osob, který platí od pondělí 16. 3. 2020 do 24. 3. 2020, přechází Knihovna Univerzity Palackého do on-line režimu.


15. 3. 2020 Pro studenty UP Pro zaměstnance UP

Vážení kolegové, zaměstnanci univerzity, milí studenti, „velké“ dějiny se obvykle nestarají o naše individuální sny, touhy a cíle. Živelně vtrhnou do našich životů a přinutí nás zastavit se, změnit naše chování, a především si...


15. 3. 2020 Další aktuality a tipy z UP

Jste vyučující a využíváte v aktuální situaci elektronické komunikace se svými studenty? Využít můžete i služby celouniverzitní platformy LMS Moodle. Pokud Moodle neovládáte s jistotou, seznamte se se stručným návodem níže.


14. 3. 2020 Další aktuality a tipy z UP

V souvislosti s aktuálním nařízením vlády ze dne 14. 3. bychom vás rádi ujistili, že univerzitní menzy (vyjma dočasně uzavřené menzy Šmeralova) zůstávají pro zaměstnance i studenty UP nadále v provozu.


13. 3. 2020 Další aktuality a tipy z UP

S ohledem aktuální situaci i dočasný specifický režim fungování Univerzity Palackého v Olomouci budou v následujících dnech uzavřen obchod a informační centrum univerzity UPoint i Skriptárna Vydavatelství UP ve Zbrojnici.


12. 3. 2020 Pro zaměstnance UP

V souvislosti s aktuální situací, dočasným uzavřením základních a některých mateřských škol i šířením nákazy Covid-19 doporučujeme, aby byla zaměstnankyním a zaměstnancům UP s malými dětmi v případě zájmu umožněna (pokud to...


11. 3. 2020 Další aktuality a tipy z UP

Trápí vás zrušená výuka a představa samostudia? Nezoufejte. E-zdroje jsou vám totiž k dispozici 24/7, ať jste doma, nebo kdekoli jinde mimo školu. Stačí mít v počítači nainstalován vzdálený přístup VPN anebo se připojit...


11. 3. 2020 Pro studenty UP Pro zaměstnance UP

S platností od 12. 3. až do odvolání je uzavřena menza Šmeralova. Studenti si také nemohou objednávat jídla v jídelně FNOL.


11. 3. 2020 Pro studenty UP Pro zaměstnance UP

Seznamte se s podrobnostmi a náležitostmi zákazu kontaktní výuky na Univerzitě Palackého v Olomouci, který v souvislosti s mimořádným opatřením vlády vstoupil v platnost dne 11. 3. 2020.


Užitečné odkazy a informace o koronaviru a nákaze Covid-19

Níže najdete průběžně aktualizované informace z oficiálních kanálů vlády ČR, ministerstev, zdravotnických organizací aj., na nichž se můžete seznámit s aktuální situací v České republice i ve světě, s hygienickými a jinými doporučeními atp.

Telefonické linky

Psychologická pomoc

Katedra psychologie FF UP poskytuje psychologickou podporu v aktuální krizové situaci. S psychology se můžete spojit buď prostřednictvím e-mailu up.intervence@gmail.com, nebo Skypu (účet UP Intervence).
Podrobnější informace

Duchovní a psychoterapeutickou pomoc nabízí na telefonu také Cyrilometodějská teologická fakulta.
Kontakty a podrobnosti

Internetové informace

  • Péče o roušku? S návodem (jpg | pdf) od univerzity žádný problém!

O koronaviru ve znakovém jazyce

Na video se můžete podívat také na YouTube a Facebooku.