Přírodovědecká fakulta má jednoho kandidáta na děkana

Ivo Frébort se znovu uchází o post děkana přírodovědecké fakulty.
Foto: Ota Blahoušek
Čtvrtek 23. listopad 2017, 12:00 – Text: Martina Šaradínová

O post děkana přírodovědecké fakulty se uchází jediný kandidát, stávající děkan Ivo Frébort. Své předvolební vize představí zájemcům 30. listopadu v Pevnosti poznání. Samotné děkanské volby se uskuteční 13. prosince.

„Volební komise přijala čtyři návrhy kandidátů na děkana, pouze profesor Frébort kandidaturu přijal. Zbylí tři ji písemně odmítli,“ uvedl předseda volební komise Marek Jukl. Podle něj odmítavá stanoviska zaslali Irena Smolová z katedry geografie, Bořivoj Šarapatka z katedry ekologie a životního prostředí a vedoucí katedry geoinformatiky Vít Voženílek.

Současnému děkanovi končí první funkční období na konci ledna příštího roku. S plány pro následující čtyři roky seznámí akademickou obec na veřejném shromáždění, které se uskuteční v Laudonově sále Pevnosti poznání od 14:00. „Jako předseda volební komise bych rád akademiky vyzval k účasti. Kandidátovi budou moci pokládat dotazy přímo na místě, ale je zřízena i e-mailová adresa, kam lze otázky zasílat předem,“ doplnil Jukl. Zájemci mohou své dotazy adresovat na volbadekana@email.cz, a to do 28. listopadu.

Jména nových děkanů jsou již známa na fakultách filozofické, pedagogické i tělesné kultury. V říjnu se konaly i rektorské volby, ve funkci bude v příštích čtyřech letech pokračovat Jaroslav Miller. Děkanské volby na přírodovědecké fakultě tak ukončí volební podzim na nejstarší moravské univerzitě.