Informace o školeních na práci v nové verzi eSSL

pixabay.com
Úterý 25. červenec 2023, 8:05

Vážení kolegové, během měsíce července a srpna 2023 probíhají na univerzitě plošná školení zaměstnanců na práci v novější verzi eSSL UP. Školení se snažíme s našim týmem realizovat individuálně po fakultách a součástech. Přihlašovací odkazy na akci školení jsou průběžně rozesílány přes klíčové uživatele a asistentky tajemníků/vedení spisových služeb na fakultách, přes které se dostanou až k Vám. Školení probíhají v PC učebnách tak, ať si můžete práci v nové verzi programu přímo vyzkoušet. I z tohoto důvodu je nutné se na akci vždy předem přihlásit, abychom stihli vše předem připravit a v testovací verzi eSSL UP nastavit (testovací data, přístupy aj.). Pokud se nebudete moci zúčastnit daného termínu, v němž bude školení realizováno na Vaší organizační jednotce, můžete se přihlásit i později, během podzimu nebo následovně, kdy budou školení probíhat již standardně a termíny budou průběžně vyvěšovány na tomto stálém odkaze. Jste-li nově nastoupivším zaměstnancem a vidíte-li ERMS poprvé, je možné si vyžádat i individuální termín školení, kde si vše podrobně projdeme a ukážeme. V takovémto případě se na nás obraťte s konkrétní žádostí.

Důležité je zmínit, že v novější verzi eSSL se nemění proces práce, ale mění se spíše design aplikace + jsou dostupné nové inovativní prvky programu. Podrobnosti se dozvíte na školeních.

Nová verze aplikace bude na univerzitě nasazena na produkční prostředí během nejbližší doby – poté, co proběhnou na všech jednotkách UP elementární školení a většina uživatelů bude na práci v nové verzi programu připravena. Nyní ještě dolaďujeme technickou stránku nasazení programu do produkce a konkrétní termín, v němž dojde k přenosu dat mezi systémy.

O aktualitách a konkrétních krocích změn budete předem a včas informováni.

Na práci v nové verzi programu nyní intenzivně připravujeme i e-learningové aktivity/video-manuály/video-školení (záznamy ze školících akcí) aj.

Pozn. nejbližší termín školící akce na Přírodovědecké fakultě: přihlašování možné na odkaze zde, a to primárně pro zaměstnance Přírodovědecké fakulty UP. V případě naplnění některého z termínů bude kapacita rozšířena a školení bude probíhat současně ve stejný čas ve dvou odlišných učebnách. V případě nenaplněné kapacity platí možnost přihlášení pro všechny zájemce z celé uni.

Děkujeme!

Tým spisové služby UP