UP Business Camp motivoval k podnikání, nabídl virtuální realitu, 3D tisk nebo udržitelnou módu

Středa 28. listopad 2018, 9:07 – Text: OK

Olomouc (26. listopadu 2018) – Mít nadšení, motivaci, odvahu, dát do podnikání srdce a začít s businessem právě teď – to opakovaně zaznívalo na univerzitní konferenci UP Business Camp, na kterou se v sobotu 24. listopadu do Olomouce sjelo 161 nadšenců do marketingu a podnikání.

Účastníci konference měli možnost si poslechnout 9 inspirativních řečníků, zažít první casting startupů na Univerzitě Palackého, absolvovat workshop prezentačních dovedností nebo udržitelné módy, nahlédnout pod mikroskop na krystalky kofeinu, experimentovat s vývěvou, skočit z mrakodrapu ve virtuální realitě nebo se podívat na 3D tisk plastových mincí do nákupních košíků.

Jsem rád, že naše konference ve studentech, a nejen v nich, probouzí nadšení k nastartování vlastního podnikání, inspiruje příběhy úspěšných a motivuje k realizaci podnikatelských snů,“ uvedl Jaroslav Miller, rektor Univerzity Palackého, který konferenci zahájil.

Na rektora Millera navázal první z řečníků René Muller s příběhem Fæncy Fries hranolkárny, který zdůrazňoval právě ono srdce v podnikání. Podle něho je důležité dát zaměstnancům příležitost stát se brand ambasadory firmy. Šimon Pelikán z olomoucké Ololodi zmínil, že podnikání je o nadšení, nadšení a hlavně nadšení. Podstatné je také cítit se jistě a v pohodě za hranicí komfortní zóny. David Spáčil ze 60seconds hovořil o nezdarech v podnikání a jak se z nich poučit. Martin Raditsch z německé Goethe univerzity sdílel zahraniční zkušenosti ze zakládání spin-off společností. Kateřina Křížová pro desítky zájemců uspořádala workshop o udržitelné módě, na kterém se účastníci učili šít ze starého oblečení nové. Jak přesvědčit investora podnikatelským nápadem poradila koučka Alena Huberová.

V průběhu konference se představili také vítězové soutěže Podnikavá hlava 2018. Jakub Navařík s recyklovaným 3D tiskem a Vlaďka Závrská s Knihářem. „Odvaha, skvělý tým a dobrá intuice je to, co nás žene v projektu dál,“ zmínila Vlaďka, autorka designového zápisníku knih.

V odpoledním programu oslnil Milan Formánek, manažer digitálního marketingu společnosti Red Bull. Představil nové koncepty marketingu a zdůraznil potřebu se na dnešní reklamu dívat kreativnější perspektivou. Konferenci uzavřel Libor Hoření, zakladatel online kuchařky toprecepty.cz, který namotivoval účastníky příběhem DobroKávy, kde se za kávu neplatí penězi, ale dobrými skutky.

V castingu startupů nejlépe obstály projekty bezpečného cyklostojanu KeyLog, online srovnávače cen a kvality internetového připojení Porovnejsito.cz, projekt cyklistické dopravy dětí do školy Ride2sCool, Kolokočárku pro děti s postižením a termosolárního úlu. Všechny tyto projekty postoupily do soutěže o hodnotné ceny na lednovém Business plese.

Byl to několikahodinový motivační maraton se skvělými přednášejícími, kteří se s námi podělili o tajemství úspěšného podnikání. Camp mě inspiroval, byl plný emocí, příběhů, hodně jsem si odnesla. Oceňuji i to, že se organizátoři snažili omezit plasty a nabídli v průběhu celého dne i chutné jídlo,“ shrnula dojmy Monika Trlidová, účastnice konference.

Konferenci UP Business Camp pořádal Vědeckotechnický park Univerzity Palackého za finanční podpory Komerční banky. Konferenci podporovaly Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, Olomoucký kraj, Okresní hospodářská komora Olomouc a firma ESMEDIA. Mediálními partnery byly Olomouc.cz, City.cz a Czechstartups.org.

Fotografie z UP Business Campu najdete na Facebooku UP Business Camp.

Kontaktní osoba:
Dana Jurková | marketing manager