Univerzita připravuje zimní školu pro čínské studenty

Winter School of Leadership se uskuteční na přelomu února a března na právnické fakultě.
Foto: Žurnál UP
úterý 6. únor 2018, 8:00 – Text: Eva Hrudníková

Zatímco letní školy patří na Univerzitě Palackého k tradičním akcím, zimní škola bude mít premiéru. Zahraniční oddělení UP spolu s právnickou fakultou finišují s přípravou Winter School of Leadership. Čtrnáctidenní akce je určená studentům ze South-West University v čínském Čchung-Čchingu a uskuteční se na přelomu února a března na právnické fakultě.

Podnět k uspořádání zimní školy vzešel z čínské strany. „Univerzita v Čchung-Čchingu je partnerskou školou naší univerzity. A právě připravovaná akce by měla tyto vztahy ještě posílit a prohloubit,“ vysvětlil Martin Faix, proděkan pro zahraniční záležitosti PF UP.

Od 17. února do 3. března přijede do Olomouce na dvacet čínských studentů z nejrůznějších fakult South-West University. „Proto jsme zvolili multioborové zaměření zimní školy a na její organizaci se podílí hned několik pracovišť univerzity. Jednotlivé výukové bloky budou zaměřeny na vedení lidí v podnikání, v oblasti vzdělávání, zdraví, mluvit se bude také o Evropské unii nebo lidských právech,“ nastínil Martin Faix. Absolventi Winter School of Leadership získají tři mezinárodně uznávané ECTS kredity.

Právnická fakulta jako spoluorganizátor zajišťuje zázemí pro účastníky a významně se bude podílet na výuce. V rámci zimní školy budou přednášet například Martin Faix, Ondrej Hamuľák a Václav Stehlík, všichni z katedry mezinárodního a evropského práva, Ivana Oborná z lékařské fakulty nebo Huang Xiaoming, ředitel Konfuciova institutu při UP. Organizátoři do programu zařadili i volnočasové aktivity a výlety. Čínským studentům chtějí ukázat nejen Olomouc, ale i Prahu nebo třeba Vídeň.

Premiérový ročník zimní školy by mohl být začátkem nové tradice. Čína už dlouhodoběji patří k zemím, o které má UP velký zájem. S nabídkou letních škol pro čínské posluchače přišla před třemi lety a od té doby o ně zájem neustále roste.