Studenti Univerzity Palackého v Olomouci se staví na obranu veřejnoprávních médií

pondělí 12. březen 2018, 17:55 – Text: OK

Olomouc (12. března 2018) – V reakci na události posledních dní se studenti Univerzity Palackého v Olomouci rozhodli sepsat veřejnou výzvu na podporu médií veřejné služby.

Výzva apeluje na politickou reprezentaci země, aby nezpochybňovala úlohu a nezávislost veřejnoprávních médií a jednoznačně se postavila na jejich obranu. Autoři textu zároveň vyzývají veřejnost, a především pak všechny vysokoškolské instituce a jiná vědecká pracoviště v ČR, aby se k prohlášení připojily a jakoukoliv formou jej podpořily.

Plné znění prohlášení naleznete zde. Skupinu, v níž se podporovatelé výzvy sdružují, pak zde. Iniciátory prohlášení jsou Laura Šarochová z Katedry divadelních a filmových studií a Vojtěch Záhora z Katedry mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Kontaktní osoba:
Laura Šarochová | studentka