Přijď se najít do Olomouce se studenty psychologie

Repro: Žurnál UP
Pátek 29. březen 2019, 7:07 – Text: Milada Hronová

O seberozvoji, o hledání nového směru v životě a o mnohém dalším zajímavém z psychologie bude řeč na konferenci s názvem Cesta k sobě. Uskuteční se od 5. do 7. dubna v Uměleckém centru UP a na katedře psychologie FF UP. Přednášky, workshopy i bohatý doprovodný program nabídne všem, kteří mají chuť se o sobě něco dozvědět.

„Přijďte si poslechnout významné české odborníky nejen z oblasti psychologie, ale i z dalších oborů, kteří nám mají co říct k tématu Cesta k sobě. Obohatí nás svými zkušenostmi. Během konference se můžete zúčastnit workshopů, které vám pak přiblíží cestu k sobě z praktického hlediska,“ říká Lenka Zítková z České asociace studentů psychologie.

Během konference vystoupí například Olga Pechová z katedry psychologie FF UP, která bude hovořit o sexuální orientaci a jejím vztahům k dalším pojmům, například k sexuální či genderové identitě. O rodinné paměti bude hovořit pak Irena Sobotková, která se na stejnojmenné katedře věnuje vývojové psychologii, psychologii rodiny a náhradní rodinné péči. O stresu jako nástroji poznání sebe sama promluví Michaela Matušková, doktorandka z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Stres je podle ní každodenní součástí života a snahu o jeho zvládání můžeme považovat za jeden ze základních hybatelů vlastního chování. Psychologické pojetí tohoto jevu přináší podle přednášející z Univerzity Karlovy i výčet strategií zvládání stresu a modely reakcí při setkání se stresory. Ty mohou být užitečným nástrojem pro své porozumění, jednání a prožívání v zátěžových situacích. V bohatém programu bude zajímavá i přednáška Jiřího Hamerského na téma Sebevědomí aneb Jak se nebát uskutečňovat v životě změny.

Dvoudenní setkání nabídne i speciální workshopy, které přiblíží cestu k sobě z praktického hlediska. Pro milovníky historie je připravena také komentovaná prohlídka Olomouce, pro divadelní nadšence pak představení v podání divadelního spolku Nabalkoně. Konference nabídne i Bocciu, poznávací hru s QR kódy i vystoupení divadelního spolku Alter Ego.

Konferenci pořádá Česká asociace studentů psychologie. Přihlásit se je možné do 2. dubna ZDE