Prázdninové přání rektora UP

Foto: Jakub Čermák
Čtvrtek 30. červen 2022, 8:00

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky, milí studenti,

blíží se závěr akademického roku a začíná doba prázdnin a letních dovolených. Je to zároveň dobrá příležitost, abych vám poděkoval za práci, kterou jste během uplynulého období odváděli. Máme za sebou další náročnou etapu, která byla ovlivněna jak covidovou pandemií, tak i válečným konfliktem na Ukrajině. Jsem přesvědčený, že jsme ji všichni zvládli více než se ctí.

Před loňskými prázdninami jsem nám všem přál, abychom se v dalším akademickém roce mohli znovu potkávat tváří v tvář. Mám velkou radost, že se to podařilo díky vám všem, díky našemu společnému úsilí, pružným reakcím při neustále se měnících podmínkách, snaze nacházet řešení a také díky našemu odpovědnému přístupu ke všem opatřením.

Opravdovou hrdost jsem pak cítil ve chvílích, kdy jsme se jako univerzita semkli a zapojili se do pomoci válkou zasažené Ukrajině. Aktivity, které v tomto smyslu rozvíjelo naše dobrovolnické centrum, jednotlivé fakulty a další součásti UP, považuji za skvělý příklad toho, jak se naše univerzita dokáže ne pouze slovy, ale i činy přihlásit k demokratickým principům a humanitním ideálům tolik důležitým pro zachování rovnováhy v lidské společnosti.

Před námi je období letních prázdnin a dovolených, v němž bych vám rád popřál spoustu příjemně strávených chvil s vašimi blízkými. Užijte si slunečné dny a chvíle zaslouženého odpočinku. Zároveň na sebe při letních cestách dávejte pozor, abychom se nejpozději začátkem nového akademického roku opět v pořádku shledali.

Přeji vám všem krásné léto!

Martin Procházka