Postdoktorský vědecký pracovník v oboru fyzika

Čtvrtek 21. listopad 2019, 16:29

Děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci vypisuje výběrové řízení, hledá vhodné kandidáty a kandidátky na obsazení neakademické pozice

Postdoktorský vědecký pracovník v oboru fyzika

Pracoviště: katedra optiky (informace o katedře)
Počet pozic: 1
Úvazek: 1,0
Předpokládaný nástup: 1. 4. 2020

Detailní specifikace pozice:

Postdoktorský vědecký pracovník se bude zabývat analýzou kvantových vlastností mechanického pohybu chladných chycených iontů, jeho nelineárních interakcí se diskrétními stavy iontu, numerickým modelováním těchto nelineárních interakcí a jejich kvantovou metrologií. Výzkum postdoka bude finančně podpořen z projektu OP VVV mQ-net a dle potřeby i zdalších grantů a projektů. Postdok bude spolupracovat s teoretickým týmem na katedře optiky PřF UP vedeným prof. Mgr. Radimem Filipem, Ph.D., a s experimentálními týmy na katedře optiky PřF UP v Olomouci (dr. L. Slodička) a na Ústavu přístrojové techniky AV ČR v Brně (dr. O. Číp) zapojenými do projektu mQ-net. Mentorem postdoktorského vědeckého pracovníka bude prof. Mgr. Radim Filip, Ph.D.

Požadavky:

• vzdělání získané absolvováním doktorského studijního programu v oboru fyzika;
  • odborné zaměření kombinující kvantovou optiku, interakci záření a atomů, kvantovou informaci a kvantovou metrologii;
  • publikační činnost v oboru kvantové optiky, interakce záření a atomů, kvantové informace a kvantové metrologie;
  • schopnost komunikovat v anglickém jazyce na úrovni pozice.

Nabídka:

• pracovní smlouva v délce 12 měsíců s možností dalšího prodloužení;
  • práce na plný úvazek s možností přizpůsobení pracovní doby po vzájemné dohodě;
  • moderní pracovní prostředí a vybavení v hlavní budově fakulty;
  • mzda 45.000,- Kč/měsíčně;
  • příspěvek na stravování, kulturu a sport, 28 dnů dovolené a další benefity

Další požadavky na uchazeče:

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo pozici ve výjimečném případě bez udání důvodu neobsadit nebo zrušit výběrové řízení.

Přihlášky do výběrového řízení spolu se strukturovaným životopisem, seznamem publikační činnosti, motivačním dopisem, scanem dokladů o dosaženém vzdělání, doporučující dopis od školitele či současného nadřízeného pracovníka uchazeče zasílejte na e-mailovou adresu radim.filip@upol.cz.

Uzávěrka přihlášek je stanovena na 31. 12. 2019.