Odborný asistent / Odborná asistentka

Pátek 14. leden 2022, 8:00

Děkan Přírodovědecké fakulty vypisuje výběrové řízení na obsazení místa akademického pracovníka Odborný asistent / Odborná asistentka.
Obor/specializace: Ochrana přírody a udržitelný management ekosystémů

Počet obsazovaných míst: 1
Pracoviště: Katedra rozvojových a environment.studií
Úvazek: 1,0
Místo výkonu práce: 17. listopadu 12, Olomouc
Termín nástupu: 01.09.2022

Popis pracoviště

www.development.upol.cz

Pracovní náplň

Pedagogická a organizační oblast

• Přímá účast na uskutečňování výuky studentů v rámci studijních programů Katedry rozvojových a environmentálních studií (garantování předmětů, vedení přednášek, cvičení, seminářů, exkurzí a samostatného studia studentů zejména v oblasti ochrany přírody a udržitelného managementu ekosystémů). Zajišťování všech pedagogických a organizačních činností souvisejících s výukou.
  • Zajištění pravidelných konzultačních hodin pro studenty.
  • Vedení a oponování studentských kvalifikačních prací.
  • Působení ve zkušebních komisích (pro přijímací a státní závěrečné zkoušky).
  • Vytváření a garance předmětů pro bakalářský a magisterský stupeň studia dle aktuálních potřeb katedry.
  • Aktivní participace na rozvoji akreditovaných a koncipování nových studijních programů katedry.
  • Podíl na rozvoji pedagogické spolupráce s jinými akademickými pracovišti, podíl na rozvoji zahraničních vztahů katedry a na internacionalizaci studia v rámci aktivit katedry a fakulty.
  • Pedagogicko-výzkumné hostování na zahraničních institucích (např. v rámci programu Erasmus).
  • Podíl na řešení koncepčních a organizačních úkolů katedry.
  • Aktivní účast na pedagogických a vzdělávacích akcích katedry a fakulty (např. Dny otevřených dveří, akce typu Noc vědců apod.).
  • Účast v pedagogických komisích a radách (v případě jmenování) v působnosti fakulty a UP.

Vědecká a publikační činnost

• Samostatná vědecko-výzkumná a publikační činnost v oblasti environmentálních studií, ochrany přírody a udržitelného managementu ekosystémů.
  • Spolupráce s vedoucím katedry a ostatními členy katedry na rozvoji vědecko-výzkumných aktivit.
  • Odborná spolupráce s doktorandy a podpora rozvoje jejich výzkumné a publikační činnosti.
  • Aktivní účast na vědeckých a odborných konferencích a obdobných akcích zaměřených na rozvoj vědy a výzkumu v ČR a zahraničí.
  • Zpracování recenzních, oponentních a odborných posudků na environmentální problémy, na publikační výstupy či na projektové záměry (v případě vyžádání).
  • Aktivní příprava projektových přihlášek do vědecko-výzkumných programů s cílem získání grantové podpory pro vlastní vědecko-výzkumnou činnost.
  • Členství v oponentních radách a odborných panelech v oblasti vědy a výzkumu (v případě jmenování).
  • Samostatná popularizace vědy a výzkumu zejména v oblasti environmentálních studií, ochrany přírody a udržitelné správy ekosystémů.

Kvalifikační požadavky

• Titul Ph.D. v oblasti biologických věd
  • Profesní zaměření na aplikace biologie a ekologie v environmentálních studiích
  • Publikační výsledky v recenzovaných vědeckých časopisech s environmentálním zaměřením
  • Předchozí praxe v ochraně přírody a krajiny
  • Praxe v pedagogické práci na vysoké škole
  • Velmi dobá schopnost vyučovat a publikovat vědecké výsledky v anglickém jazyce

Co nabízíme

• Stabilní zázemí a přátelské pracovní prostředí
  • Špičkové vybavení pro výuku i výzkum
  • Příspěvek na stravování (stravovací paušál/příspěvek do menzy) a další benefity
  • Možnost vzdělávání a kariérního růstu
  • 40 dnů dovolené

Dokumenty k výběrovému řízení

Strukturovaný profesní životopis v českém jazyce

Sken dokladu o dosaženém vzdělání

Přehled nejvýznamnějších výzkumných aktivit/publikační činnosti za posledních 5 let/účasti na projektech

Požadované dokumenty v elektronické formě uchazeč vkládá do přihlašovacího formuláře

Petrželová Dagmar, Mgr., dagmar.petrzelova@upol.cz, +420585634003

Chci odpovědět na nabídku

Uzávěrka přihlášek do výběrového řízení je 15.02.2022.

Poznámka

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo pracovní místo ve výjimečném případě bez udání důvodu neobsadit nebo zrušit výběrové řízení.