Nabídka pracovní pozice UP: bibliometrista/bibliometristka, datový analytik/datová analytička

Středa 27. listopad 2019, 9:03

Úsek strategie vědy a výzkumu Univerzity Palackého v Olomouci přijme do pracovního poměru pracovníka/pracovnici na pozici bibliometrista/bibliometristka,  datový analytik/datová analytička.

Požadujeme:

• Ukončené vysokoškolské vzdělání
  • Velmi dobrou znalost Microsoft Excel
  • Velmi dobrou znalost anglického jazyka (na úrovni B2/C1)
  • Schopnost samostatného, analytické uvažování
  • Pečlivý přistup ke svěřeným povinnostem
  • Ochotu učit se novým věcem a zájem se profesně rozvíjet
  • Velmi dobré verbální a prezentační schopnost

Velkou výhodou bude, pokud budete znát či umět:

• Znalost univerzitního prostředí nebo jiné výzkumné organizace
  • Orientace v oblasti hodnocení a financování vědy a výzkumu
  • Znalost práce s platformami Web of Science a Scopus
  • Schopnost vytvářet vlastní dotazy prostřednictvím SQL, zpracovávat data pomocí vlastních, na míru vytvořených skriptů (např. v Pythonu)
  • Znalost prezentačních softwarových nástrojů pro vytváření vizualizací a výstupů z analyzovaných dat

Náplň práce:

• Vytvářet bibliometrické analýzy na základě relevantních indikátorů pomocí analytických nástrojů InCites B&A a SciVal
  • Statisticky zpracovávat a evaluovat data související s evidencí tvůrčí činnosti s použitím  interních systému univerzity pro účely vykazování, hodnocení, realizaci projektů univerzity
  • Poskytovat odborné poradenství o odpovědném používání bibliometrie na celé univerzitě
  • Účastnit se procesů optimalizace sbíraných a evidovaných dat a maximalizace možného dopadu výsledků tvůrčí činnosti

Nabízíme:

• Zázemí stabilní instituce a zaměstnanecké benefity
  • Příjemný kolektiv, dobré pracovní prostředí v centru Olomouce
  • Motivující pracovní podmínky
  • Profesní uplatnění ve velmi dynamicky se rozvíjející oblasti
  • Možnost uplatnit své schopnosti a výsledky při strategickém rozhodování a rozvoji jedné z nejvýznamnějších vysokých škol v ČR
  • Účast na národních i mezinárodních projektech univerzity
  • Prostor a podmínky pro další profesní rozvoj

Nástup po dohodě, nejlépe k 1.1.2020.

Strukturovaný profesní životopis s přehledem dosavadní praxe zasílejte elektronicky do 9.12.2019 na emailovou adresu: milena.kysucanova@upol.cz.

Bližší informace podá:   Lukáš Walek, Oddělení vědy  výzkumu, tel.: 585 631 026, email: lukas.walek@upol.cz.

Poučení o zpracování osobních údajů