Lékařská fakulta hledá své letošní diamantové absolventy. Přihlaste se!

První Diamantová promoce se uskutečnila na lékařské fakultě loni v dubnu.
Foto: Velena Mazochová
středa 17. leden 2018, 8:00 – Text: Velena Mazochová

Po úspěšné loňské premiéře připravuje lékařská fakulta historicky druhou Diamantovou promoci. V přípravné fázi organizátoři hledají a ověřují kontakty na absolventy, kteří složili svůj promoční slib v roce 1958. Setkat se po šedesáti letech v místech svých studií budou moci někdejší medici na počátku dubna.

„Loni se uskutečnila Diamantová promoce poprvé a měla velký ohlas. Letos jsme se rozhodli v nové tradici pokračovat a uspořádat ji opět v prostorách Dostavby Teoretických ústavů,“ uvedla proděkanka Eliška Sovová.

Podle fakultní promoční knihy promovalo v roce 1958 celkem 170 studentů, z toho 154 ukončilo studium všeobecného a 16 zubního lékařství. Organizátoři zatím ověřují kontakty na zhruba třetinu z nich a hledají další. „Shánějí se velmi obtížně, protože je to opravdu dlouhá doba. Důležité je pro nás i to, jestli se někteří z absolventského ročníku znají se svými dalšími spolužáky a kontakty nám předají,“ popsala hlavní organizátorka „diamantového“ setkání Veronika Glogarová. Jak upozornila, výzvu ke spolupráci už zveřejnila fakulta na svém facebooku, jehož prostřednictvím je možné organizátory informovat.

Termín historicky druhé Diamantové promoce byl stanoven na 7. dubna 2018 a její program bude obdobou loňského scénáře slavnostního promočního aktu a přípitku s vedením fakulty. Ve stejný den se uskuteční také tradiční setkání studentů a pedagogů lékařské fakulty Radicēs neboli Kořeny. Stejně jako v předchozích letech jej organizují absolventi, kteří svá studia ukončili před třiceti lety. Na svou alma mater se tak v jednom dni vrátí dvě generace studentů olomoucké medicíny, kteří se zároveň potkají se svými někdejšími učiteli, současným vedením fakulty i dnešními posluchači.

První Diamantovou promoci v historii Univerzity Palackého uspořádala lékařská fakulta v dubnu loňského roku, kdy si svůj slavnostní promoční slib zopakovalo 17 bývalých studentů medicíny z roku 1957. O několik měsíců později přivítala své první diamantové absolventy také přírodovědecká fakulta.