Junior researcher v oboru biofyzika pro Centrum regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum

Pátek 6. prosinec 2019, 11:45

Děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci vypisuje výběrové řízení, hledá vhodné kandidáty a kandidátky na obsazení neakademické pozice

Junior researcher / vědecký pracovník v oboru biofyzika

Pracoviště: Oddělení biofyziky Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (informace o pracovišti)
Počet pozic: 1
Úvazek: 1,0
Předpokládaný nástup: 1. 2. 2020
Projekt: OP VVV Rostliny jako prostředek udržitelného globálního rozvoje s reg. č. CZ.02.1.01/0.0/0.0/16_019/0000827

Požadavky:

• Ph.D. v oboru Biofyzika nebo v příbuzném oboru;
  • pokročilé znalosti biochemických metod využitelné při přípravě vzorků pro pokročilé mikroskopické techniky;
  • praktické zkušenosti se separací proteinů a proteinových komplexů (purifikace proteinů z intaktních organismů, purifikace proteinů pomocí afinitní chromatografie, nativní elektroforéza, 2D elektroforéza, SDS-PAGE, Western blot);
  • dostatečná publikační aktivita – alespoň 5 prvoautorských publikací v kvalitních impaktovaných mezinárodních časopisech;
  • aktivní znalost angličtiny slovem i písmem;
  • schopnost pracovat na zadaných odborných aktivitách a samostatně řešit menší výzkumné úkoly koordinované klíčovým nebo excelentním vědeckým pracovníkem;
  • zkušenosti s prezentací vědeckých výsledků.

Další požadavky na uchazeče:

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo pozici ve výjimečném případě bez udání důvodu neobsadit nebo zrušit výběrové řízení.

Přihlášky do výběrového řízení spolu se strukturovaným životopisem, seznamem publikační činnosti, scanem dokladů o dosaženém vzdělání zasílejte na e-mailovou adresu dagmar.petrzelova@upol.cz.

Uzávěrka přihlášek je stanovena na 15. 1. 2020.