Doprovodný program výzvy Do práce na kole

Golem
Foto: Tereza Hrubá
Zdroj: DPNK
Středa 20. duben 2022, 11:54 – Text: (mz)

Univerzita Palackého je díky Udržitelné univerzitě partnerem kampaně Do práce na kole (souhrnné info zde). Hlavní výzva probíhá v květnu a už teď je jasné, že zaměstnanci i studenti UP zaujmou výrazné místo mezi olomouckými účastníky. Registrace jsou stále otevřené, organizátoři zvou také na několik doprovodných akcí.

• V pátek 29. dubna od 15 hodin se bude uklízet hejčínská louka kolem budovy „Golema“ (bývalá budova PřF na Hejčíně).
  • V sobotu 30. dubna od 9 do 14 hodin na ni pak na čerstvě uklizené louce naváže sousedská snídaně, během níž si bude například možné onu tajemnou budovu prohlédnout. Připraven je i další bohatý program, na němž se můžete podílet i vy.
  • V úterý 7. června proběhne vyhlášení olomoucké výsledků olomoucké odnože výzvy DPNK. Jeho součástí bude i moderované debata, na které se veřejnost dozví a může dotázat na plány a přípravy v oblasti udržitelné mobility, Plánu udržitelné městské mobility Olomouc (PUMMO), připravovaných parkovacích zón, či na témata jiná, například Bezpečná cesta do školy.

Sledujte facebookovou stránku i skupinu olomoucké buňky DPNK i web Udržitelné univerzity!