Blog rektora: Jaroslav Miller představuje své cíle pro rok 2020

Rektor UP Jaroslav Miller.
Foto: Svatopluk Klesnil
Úterý 14. leden 2020, 8:31 – Text: Ivana Pustějovská

Vyšší míra zodpovědnosti UP za životní prostředí a vývoj klimatu a podpora občanské společnosti a rozvojové pomoci a celouniverzitní diskuze o těchto tématech, to jsou priority, které považuje za zásadní pro svou práci v tomto roce rektor Jaroslav Miller. Své vize i cíle představuje studentům, akademikům i zaměstnancům podrobně v novém příspěvku na svém blogu.

Rektor ve svém textu i bilancuje, hodnotí jak vědu, výzkum a internacionalizaci, tak například posun výuky. „Za posledních šest let se společným úsilím nás všech podařilo dostat Univerzitu Palackého mezi přední středoevropské výzkumné univerzity a mezi pětici vědecky nejvýkonnějších vysokých škol v České republice, což se mimo jiné projevilo v našem členství v Asociaci výzkumných univerzit ČR i v našem postavení na rozhraní první pětistovky nejlepších univerzit světa. Zřejmě nejvýrazněji jsme pokročili v oblasti internacionalizace. Počet zahraničních studentů ve všech formách studia je dnes na UP nesrovnatelně vyšší než před pěti lety, anglickojazyčná kultura (při vší úctě k ostatním jazykům) začíná tvořit nedílnou součást naší univerzitní identity a míra propojení Univerzity Palackého se světem a zahraničními vysokými školami a vědeckými institucemi zřejmě nemá v naší univerzitní historii obdoby,“ píše mimo jiné Jaroslav Miller a v článku přibližuje i svou letošní rektorskou agendu. Jeho celý text najdete ZDE.