Univerzitní hokejový tým University Shields Olomouc se poprvé představí doma, proti mistrům z Prahy

úterý 17. říjen 2017, 10:59

Olomouc (17. října 2017) – Čtyřnásobným vítězům Evropské univerzitní hokejové ligy z Univerzity Karlovy se v pátek 20. října postaví ve svém prvním domácím zápase výběr Univerzity Palackého University Shields Olomouc. Utkání se hraje od 14 hodin na zimním stadionu v Uničově. 

Mrzí nás, že se prozatím nemůžeme představit našim příznivcům na domácí půdě v Olomouci. Zdejší ledová plocha je natolik vytížená, že jsme nenašli ani hodinový prostor na tréninkovou jednotku. Stále ale hledáme cesty, jak nabídnout týmu i fanouškům co největší komfort. Evropská univerzitní hokejová liga má velký potenciál a pro veřejnost je jistě atraktivní už jen z toho důvodu, že se utkáváme s týmy z českých univerzit a také z Maďarska, Polska a Slovenska,“ uvedl předseda klubu Dominik Pudelka. 

Utkání se čtyřnásobnými mistry ligy z Univerzity Karlovy je třetí, které University Shields Olomouc v lize sehrají. Ve své premiéře porazili nováčky Cavaliers Brno 5:0, z výjezdu do Trenčína se ale vrátili s prohrou 1:7. „Nálada v týmu je dobrá. Zápas s Trenčínem už je za námi, své jsme si k tomu řekli a není potřeba se k tomu více vracet. Teď se soustředíme na další zápasy a přípravu na ně. Do zápasu s UK Praha půjdeme s maximálním nasazením tak, abychom byli s vlastním výkonem na konci zápasu nadmíru spokojeni. Ať už výsledková tabule ukáže cokoliv,“ dodal trenér Radim Zbránek.

Fanoušci se v Uničově mohou těšit na kvalitní hokej, zápasy univerzitních týmů lze kvalitativně přirovnat k české druhé hokejové lize. První domácí utkání University Shields zahájí slavnostní vhození buly; hokejisté ovšem nechtějí dopředu prozradit, kdo se tohoto úkonu ujme. Atmosféru zápasu podpoří hudební doprovod a za symbolickou cenu bude k občerstvení pivo značky Chomout.

Tým University Shields Olomouc vznikl z iniciativy studenta fakulty tělesné kultury a nynějšího předsedy klubu Dominika Pudelky, který tak chce navázat na dřívější úspěchy Univerzity Palackého na hokejových akademických mistrovstvích České republiky. Na soupisce družstva je čtyřicet hráčů, realizační tým tvoří dvanáct lidí, přičemž do činnosti klubu se zapojili studenti téměř všech fakult Univerzity Palackého. Největší zastoupení ale má pochopitelně fakulta tělesné kultury.

Cílem pro první sezonu je dostat se do play-off a zapojit se do bojů o titul. V základní části sezony čeká hokejisty dvanáct zápasů, kromě zmíněného výběru Univerzity Karlovy například s týmem Masarykovy univerzity, bratislavské Panevropské univerzity nebo Technické a hospodářské univerzity v Budapešti. V průběhu sezony mají University Shields připraveno také několik tematických utkání, v nichž půjde o dobrou věc pro děti.

 

Kontaktní osoba:
Dominik Pudelka | University Shields Olomouc
E: dominikpudelka@gmail.com | M: 777 316 211